Problem z PowerDVD czy z napędem!

Nie wiem co jest, czy to jest wina nagrywarki czy problem tkwi w programie PowerDVD.

Otórz chciałam zobaczyć sobie pewnie film DVD i otwieram program PowerDVD 5, cos tam troche poleciało filmu, za chwilę cały czas ładuje ten film PowerDVD i w podglądzie zdarzeń zobaczyłam taki komunikat: Screen: screenng8vr9.th.jpg

Czy to jest wina napędu czy programu czy płyty! Co mam w tym wypadku zrobić! Prosze o pomoc!

Zdaje mi się, że to wina napędu, Windowsa i mało prawdopodobne, ale może także płyty DVD czy CD. A jak oglądasz inne filmy też się tak dzieje :?:

Właśnie to jest dziwne, że płytki nie działają, bo odlapiłam te same płytki co u mnie na kompie od brata i też pojawił sie błąd!

A przed chwilą odpaliłam płytkę u mojej siostry w Laptopie i puściłam film, normalnie działa nie pojawił się ten błąd to ja już nie wiem, w czym jest problem!

Jeszcze będę testować!

Złączono Posty : 03.02.2007 (Sob) 18:11

Windows XP Home Edition, Nagrywarka Sony DW-D22A!

Ale np jak włożę płytkę z programem to nie mam takiego problemu,

teraz odpaliłam ta płytkę z filmem nie pojawił mi się ten błąd (zrobiłam ponowną instalacje PowerDVD) ale już przy innym filmie sie pojawił błąd! ja nie wiem co mam robić jeszcze…!

A może innym programem odtwórz film, czy to samo :?: Jeśli to samo będzie to nie wiem co na to poradzić.

A kodeki jakie masz?

OT-kosmos.JNJN

Zainstalowałam WinDVD trial (żeby zobaczyć czy płytka działa i czy bedzie błąd wygenerowany przez podgląd zradzeń) i film normalnie płynnie się odtwarza! Błąd nie powstał!

Czyli coś jest z PowerDVD 5 ?!

Bardzo możliwe, że to wina PowerDVD 5.

jest to napewno wina Power DVD, zainstalowałam najnowsza wersje PowerDVD 7 i dalej to samo, także odpaliłam film w Windows Media Player i normalnie działa! Ale w takim razie co zrobić żeby dział PowerDVD! !!

A jakieś inne błędy w podglądzie zdarzeń dotyczące PDVD?

innych błędów nie ma

A jaki masz napęd (model)? A inne płyty (oprócz tych z Twojego 2 postu) też tak robią?

Napęd Sony DW-D22A

Płytki z grami i programami, nic się nie dzieję, błąd się nie pokazuje, ale jak np puszczę film to jak sie pokaże ten błąd , to przy każdej włożonej płycie błąd wystepuje!

Zrób sobie start > uruchom > cmd > chkdsk C: /f /r

Potem w menedżerze urządzeń odinstaluj kanał IDE na którym podpięty jest napęd i restart.

A jak odinstalować ten kanał IDE ??

panel sterowania>>właściwości systemu>>zakładka “Sprzęt”>>Menedżer urządzeń>>Kontrolery IDE ATA/ATAPI i tam masz kanaly.

Wybierasz kanał i pod PPM wybierasz odinstaluj

A jak odinstaluje to mam co zainstalować ponownie czy zostawić odinstalowane?

Masz kanał podstawowy i pomocniczy. Jak masz 1 HDD i 1 napęd to prawdopodobnie napęd jest na pomocniczym.

Sprawdź sobie w NeroInfoTool (zakładka configuration > primary (podstawowy), czy secondary (pomocniczy)).

Odinstaluj i restart. Sam się zainstaluje.

Screen ustawienia! screenrn6.th.jpg

No to podstawowy.