Problem z powerline przy routerach innych producentów!

Witam!  Kupiłem sobie router Netgear R6100 i chciałbym go połączyć w powerline przez urządzenie TP-Link TL-PA2010KIT(przewodowe przez gniazdko elektryczne) z routerem TP-Link MR3420 lub TP-Link WR740. Problem polega na tym, że jak miałem te 2 tp-linki podłączone przez tego powerlina to wszytko śmigało super. Wie ktoś dlaczego nie chce działać między Netgearem i  i Tp-linkiem? Może coś źle ustawiam więc napiszę jak jest ustawiony router Netgeara: ip 192.168.100.3 (taki bo musi być w podsieci modemu, który ma 192.168.100.1 i to on przydziela ipki) dhcp na routerze wyłączony i ustawione hasło do sieci wps2-psk z szyfrowaniem aes. Na routerze tp-linka prawie tak samo tylko, że ip jest 192.168.100.4 lub końcówka 5 i tak samo w ustawieniach wifi i też dhcp wyłączony. Co może być problemem różni producenci routerów?

Proszę o szybką odpowiedź bo już męczę się z tym około 3 dni i “szlag mnie już trafia” bo w pomieszczeniach na piętrze net jest a na dole nie ma.

 

(ISP)—(WAN)MODEM — (LAN)TP-L - : - : - (LAN)[NETG]

-:-:- - powerline

— rj-45

Dobrze zrozumiałem konfigurację?

 

Na netgear włącz dhcp albo ustaw adresy statycznie.

Konfiguracja wygląda tak:

(NanoStation M5)(LAN)—(LAN)(NETGR)(LAN)-:-:-(LAN)(TP-LINK)

-:-:- - powerline

— rj45

 

 

Jest tak bo nano przydziela ipki. Tak przynajmniej powiedzieli jak zakładali mi tego neta i rzeczywiście tak jest bo przecież net działa na górze.

Netgear jest skonfigurowany tak:

IP: 192.168.100.3

DHCP wyłączone

Nazwa sieci: …

szyfrowanie wpa2-psk (aes)

w tp-linku tak samo tyko ip jest 192.168.100.4 lub 5 

Dodam jeszcze, że najdziwniejsze jest to, że przez jeden wieczur jak to skonfigurowałem to działało a teraz ■■■■.

Ten Netgear działa na pewno w dobrym trybie (AP)?

mogę wrzucić screena ze stronik routera netgear jeśli chcesz. 

Wróciłem do konfiguracji z dwoma tp-linkami i dalej nie działało, ale jakoś udało mi się chyba zresetować powerlina od tp-linka i zaskoczyło. Jutro sprawdzę na routerze netgear i tp-link i dam znać czy też działa.

Podłączyłem tego Netgeara z Tp-linkiem przez powerline i teraz działa. Podejrzewam, że to był problem z powerlinem bo jakoś tak dziwnie migał a teraz miga ale normalnie czyli tak jak transmisja danych a wtedy gasł i zapalał się co kilka sekund.