Problem z powolną pracą komputera - 100% użycia procesora

Witam. Mam następujący problem. Komputer jest świeżo po formacie, zainstalowałem windows 7 (poprzednio był XP). Na komputerze zdążyłem zainstalować zaledwie Google Chrome. Jego praca teraz, jak i przed formatem jest okropnie powolna. Poniżej wstawiam screen pokazujący użycie procesora i uruchomione procesy:

http://www.fotoszok.pl/show.php/1668375_1.jpg.html

Specyfikacja komputera:

GeForce 7100 GS 1 GB

Intel Celeron 3.20 GHz

1 GB RAM DDRII

Dysk twardy 120 GB

Zasilacz Modecom 335 W

płyta główna Asus

Wydaje mi się, że problem leży w tym, że zasilacz jest za słaby. Dla porównania 10 letni komputer z GF 5500FX, 1,5 GB RAM DDRI oraz procesorem AMD i zasilaczem 400 W chodzi znacznie szybciej.

Dysk twardy przed formatem sprawdzałem HD Tune’m i wszystko gra. Proszę o pomoc.

P.S. Dodam, że z wnętrza komputera słychać ociążałą pracę podzespołów oraz co chwilę wzrost obrotów.

Procesor jest obciążony w 100%, w Menadżerze zadań, na dole kliknij Pokaż procesy wszystkich użytkowników i sprawdź który proces najbardziej obciąża procesor.

Zasilacz nie ma nic wspólnego z szybkością pracy komputera. Jak sam widzisz na wrzuconym przez ciebie obrazku, procesor jest obciążony w 100%. Za wolną pracę komputera, wobec czystego dysku, odpowiada więc jego jednordzeniowa architektura i mała ilość pamięci RAM - 1GB zaledwie spełnia minimalne wymagania Windows 7, nie mówiąc o umożliwieniu komfortowej pracy.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Przed momentem podmieniłem RAM. Wyrzuciłem 1GB i w to miejsce wrzuciłem 2x GoodRAM 2GB DDR2 PC2-6400 DIMM. Przyznam, że na pierwszy rzut oka widać wzrost wydajności pracy komputera. Jednakże zużycie procesora nadal 100%. Druga sprawa, że używam windows 7 x64, a wyświetlało mi tylko 3GB do użytku. Płyta główna to Asus P5VDC-TVM SE/S. Link do niej:

http://www.arest.pl/produkt/9007/ASUS-P … lasciwosci

Z tego wynika, że jest zintegrowana karta graficzna, więc może przez to tylko 3GB.

OMG przy takim konfigu Windows 7? Google Chrome nie jest zbyt dobrą przeglądarką bardzo zasobożerną. Zasilacz bomba zegarowa ale nie warto do tego zabytku niczego innego kupować. Odinstaluj tego Chroma i zobacz wtedy zużycie procka.

No Win7 x64 w minimalnych wymaganiach ma 2GB RAM a nie 1, więc tym bardziej można stwierdzić, że do tej pory jechałeś po bandzie.

Wyłącz przezroczysty interfejs (aero) i wszelkie inne wodotryski systemu, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Ja na twoim miejscu wróciłbym do XP.

Jeśli zaś o przeglądarkę chodzi, polecam ci Operę. Używałem jej na sporo słabszym konfigu od twojego i dawała radę.

Ściągnij też CCleaner i regularnie go używaj - pobieranie stron szybko powoduje nagromadzenie zbędnych śmieci w pamięci podręcznej przeglądarki, co dodatkowo zamula wolniejsze systemy. Z jego pomocą (narzędzia -> autostart) wyłącz też wszelkie zbędne procesy, uruchamiane razem z Windowsem.

Jeśli używasz GG, w szczególności GG10 lub 11, przerzuć się na AQQ.

Faktycznie, teraz sobie uświadomiłem sprawę z tym systemem. Wrócę dzisiaj do XP i zainstaluje firefox. Czy uważacie, że warto dokupić jedną kość RAM 2GB ? W zasadzie jest to już komputer troche zabytkowy, ale ma on służyć jeszcze conajmniej przez rok, a poprawa szybkości pracy komputera przy zakupi kości powinna być zauważalna.

Do Windowsa XP nie warto jak masz już 2x2GB bo odczytuje on max 3 więć możesz sprzedać jedną kość i wstawić tą 1 GB

A Windows 7 czytał ci tylko 3 bo był podobnie jak XP 32-bitowy

Kości 2x2GB były zamontowane na moment z innego komputera. A windows 7 był zainstalowany w wersji x64.

Pamięć i tak nie ma takiego znaczenia przy takim wolnym procesorze. Postaw XP zainstaluj sterowniki i daj wtedy screena z Menadżera Zadań z zakładki Procesy.

Po zainstalowanie Windowx XP SP3, do tego MS Office, sterowniki, ccleaner, defraggler, avast, mozilla, foxit reader oraz ashampoo burning studio komputer chodzi zauważalnie szybciej. Tutaj screen w momencie kiedy wyłączona była przeglądarka. Faktycznie użycie procesora 0%, jednakże odpalenie czy to firefoxa, czy offica wiąże się ze wzrostem do 100%. Obecnie komputer pracuje przy 1 GB RAM.

http://www.fotoszok.pl/show.php/1669292_2.jpg.html

Dodam, że zostaną jeszcze zainstalowane sterowniki do drukarki Brother DCP-375CW.