Problem z poziomem atramentu

(Neowg) #1

Witam

Posiadam urządzenie wielofunkcyjne Lexmark P4350 . Jakiś czas temu na w ustawieniach urządzenie pokazał się monit mówiący o niskim poziomie

czarnego atramentu. Dzisiaj poszedłem do sklepu i napełniłem czarny kardridż. Gdy włożyłem napełniony kardridż do urządzenia ku mojemu zaskoczeniu pokazał się obrazek kardridża który nie jest napełniony :frowning: W ustawieniach urządzenia również pokazywany jest monit mówiący o niskim poziomie atramentu :frowning: Po skalibrowaniu naboju nic się nie zmieniło. Co mogę zrobić , aby na wyświetlaczu oraz w ustawieniach urządzenia wyświetlał się kartdridż z pełnym poziomem atramentu ?

Proszę o pomoc

P.S : Mam pewność że kardridż został napełniony

Pozdrawiam :slight_smile:

(system) #2

Jeśłi masz xp > to normalka .... Dopiero jakbyś włożył nowy , orygnialny ,napełniony kartridż , pokazał by cie że masz pełne tusze

.NIe da sie z tym raczej nic zrobić . (moża jakaś łatka do xp jest :P)

(michalj82) #3

Co do tego wyświetlania napełnienia kartridża to jeżeli możesz drukować to nie ma problemu. Gorzej gdyby drukarka nie pozwalała Ci drukować.

Edytowano.

Monczkin.

(Neowg) #4

Właśnie boję się coś wydrukować na czarno dlatego że może się kartdridż spalić :frowning:

(Arcin11) #5

Jak to spalić co tam może się spalić ? Sam napełniam tuszem zawsze mam monit ,że brak tuszu i zawsze wszystko ok.

(Tezarrus) #6

dokładnie, w kardridżu nie ma żadnego "czujnika" bądź miernika mierzącego poziom tuszu, gdyby był za kardridż musiałbyś zapłacić nie np: 100 zł ale 150 - dla mnie jest to rzeczą zbędną. drukuje to drukuje - amen.

(Neowg) #7

Ok a jeżeli nie będę miał tego monitu ile mam tuszu to jak będę wiedział kiedy należy ponowie napełnić kartdridż ?

P.S : Może to głupie pytanie , ale rozwiejcie moje wątpliwości :slight_smile:

(Arcin11) #8

Kiedy nie będziesz mógł drukować drukowany tekst będzie nie wyraźny pojawią się takie psy.