Problem z pracą dysku

Mam bardzo irytujący problem. podczas normalnej pracy w windowsie dysk twardy nagle zaczął strasznie zwalniać - ciągle wczytywał “coś”. Przeładowałem go - bez rezultatów. Windows ładuje sie ok. 2x dłużej. Przeskanowałem kompa norton internet security i ad-aware - myślałem że może wirus albo spyware - nic. POMOCY! !!

Podaj konfigurację swojego kompa, szczególnie ile ma Ramu. Na pierwszy rzut oka wygląda to na zbyt intensywne korzystanie przez system ze “swapa”. Jak masz poustawiany plik wymiany?

proponuje przeczytac ten topic :

hijack

i podac log w dziale niebezpieczenstwo i robaki :stuck_out_tongue:

ram:

256 mb 333

512 mb 400

athlon 2000 xp

gigabyte kt400

radeon 9200

seagate 40 gb 2mb

Troche po głupiemu wiem. Działają na 333 oba. plik wymiany - z czym to sie je?

Plik wymiany to obszar dysku z którego Windows korzysta w razie potrzeby tak jak z RAMu. Im mniej masz Ramu tym bardziej korzysta i tym wiecej miesza dyskiem - myślałem że tak jest u ciebie, ale jak masz tyle ramu co podałeś to ci to chyba raczej nie grozi w takim stopniu żeby dawało efekt taki jak opisujesz :slight_smile:

Może defragmentacja coś pomoże? Może skan dysku na błędy (polecenie chkdsk -f)? I zrób jak radzi musg bo mogą to byc również tzw “syfy” a hijackthis je wyłapie i wyświetli.

I narobić tylko bałaganu - nie mówiąc już o braku takowego

PS 1

Logi do tego problemu ===::> log wolniej chodzący dysk

PS 2

Na przyszłość proszę pamiętać, że w sytuacji, gdy log ma

pomóc w rozwiązaniu problemu, zakładanie oddzielnego

topiku jest zbędne.

Co najwyżej topik źródłowy zostanie przeniesiony :smiley:

Menadzer urządzeń i kontrolery IDE - podstawowy i pomocniczy kontroler - właściwości - ustawienia zaawansowane i sprawdź transfery dysku i napędów,może przełączyły się w tryb PIO,wtedy włącz UDMA,restart kompa i sprawdź czy dobrze i zmiany się zapisały i bieżący tryb transferu jest w UDMA.