Problem z pracą dysku


(Maly10000) #1

Mam bardzo irytujący problem. podczas normalnej pracy w windowsie dysk twardy nagle zaczął strasznie zwalniać - ciągle wczytywał "coś". Przeładowałem go - bez rezultatów. Windows ładuje sie ok. 2x dłużej. Przeskanowałem kompa norton internet security i ad-aware - myślałem że może wirus albo spyware - nic. POMOCY! !!


(Farall) #2

Podaj konfigurację swojego kompa, szczególnie ile ma Ramu. Na pierwszy rzut oka wygląda to na zbyt intensywne korzystanie przez system ze “swapa”. Jak masz poustawiany plik wymiany?


(Musg) #3

proponuje przeczytac ten topic :

hijack

i podac log w dziale niebezpieczenstwo i robaki :stuck_out_tongue:


(Maly10000) #4

ram:

256 mb 333

512 mb 400

athlon 2000 xp

gigabyte kt400

radeon 9200

seagate 40 gb 2mb

Troche po głupiemu wiem. Działają na 333 oba. plik wymiany - z czym to sie je?


(Farall) #5

Plik wymiany to obszar dysku z którego Windows korzysta w razie potrzeby tak jak z RAMu. Im mniej masz Ramu tym bardziej korzysta i tym wiecej miesza dyskiem - myślałem że tak jest u ciebie, ale jak masz tyle ramu co podałeś to ci to chyba raczej nie grozi w takim stopniu żeby dawało efekt taki jak opisujesz :slight_smile:

Może defragmentacja coś pomoże? Może skan dysku na błędy (polecenie chkdsk -f)? I zrób jak radzi musg bo mogą to byc również tzw “syfy” a hijackthis je wyłapie i wyświetli.


(Asterisk) #6

I narobić tylko bałaganu - nie mówiąc już o braku takowego

PS 1

Logi do tego problemu ===::> log wolniej chodzący dysk

PS 2

Na przyszłość proszę pamiętać, że w sytuacji, gdy log ma

pomóc w rozwiązaniu problemu, zakładanie oddzielnego

topiku jest zbędne.

Co najwyżej topik źródłowy zostanie przeniesiony :smiley:


(JNJN) #7

Menadzer urządzeń i kontrolery IDE - podstawowy i pomocniczy kontroler - właściwości - ustawienia zaawansowane i sprawdź transfery dysku i napędów,może przełączyły się w tryb PIO,wtedy włącz UDMA,restart kompa i sprawdź czy dobrze i zmiany się zapisały i bieżący tryb transferu jest w UDMA.