Problem z prawami dostępu

Witam!

Nie wiem, czy już się gdzieś taki temat tu pojawił, więc go tu zakładam.

Potrzebowałem w windows 8.1 core zmienić nazwę użytkownika, znaczy zmienić konto, więc to zrobiłem. Okazalo się, że nie miałem do niczego praw, chociaż byłem przypisany do grupy administratorzy, więc postanowiłem sobie skonfigurować dostęp na sztywno pod jednego użytkownika. Jednakowoż nie wszystkie aplikacje mi chciały działać, nie wiem dlaczego, więc postanowiłem potraktować go przywracaniem systemu do momentu, w którym jeszcze miałem poprawnie skonfigurowane stare konto początkowe, które działało od momentu konfiguracji windowsa czyli jakieś 2 miesiące.

Wszystko jest ok, poza tym, że musiałem wszystkie aclki poustawiać ręcznie, bo nic nie chciało działać, a że jestem osobą niewidomą, i nawet nvda czy durny narrator nie chciały się włączyć, musiałem cofnąć przywracanie, włączyć nvda bo jeszcze wcześniej mi działał, ustawić aclki na administratorzy tam gdzie było zmieniane na innego użytkownika i wykonać przywracanie ponownie.

Wszystko było ok, poza tym, że nic nie było ok. Nie mogłem tworzyć ani katalogów, ani plików, w zasadzie nie mogłem włączyć żadnego programu poza nvda :smiley:

Więc, próbowałem i próbowałem, i mniej więcej z pomocą kolegi udało mi się przywrócić domyślne aclki lecz, pojawia sie następny problem.

Niestety, wcześniej na partycji d, bo mam na komputerze dwie, i system jest zainstalowany na partycji C: a na partycji D: uac pyta mnie nawet, czy chce kontynuować , gdy zmieniam nazwę folderu, czego wcześniej nie robiło. I co mnie najbardziej zdenerwowało, nie mogę utworzyć folderu z takimi prawami, gdzie właścicielem będzie Administratorzy i będzie miało dostęp do wszystkich plików, katalogów i podkatalogów w tym folderze co się wiąże z tym, że jak sobie chcę zapisać załącznik maila w tym folderze to tego zrobić nie mogę, bo nie mam uprawnień.

Czy ktoś z Was forumowiczów wie może jak to naprawic bez reinstalacji windowsa i / lub utraty danych?

Pozdrawiam!