Problem z prawidłowym działaniem przeglądarek IE i FF

Od jakiegoś czasu mam problem z prawidłowym działaniem dwóch przeglądarek, które mam zainstalowane na komputerze Firefox i IE. Pierwszy problem pojawia się gdy próbuje odtworzyć jakieś radio internetowe. Wyskakuje okienko, które albo w całości nie jest dobrze wyświetlone albo w połowie w każdym bądź razie nie mogę słuchać radia bo nie mam jak go łączyć. Drugi zauważyłam wczoraj, że gdy chce obejrzeć zdjęcie na facebook to FF wyświetla białe tło, a gdy są osoby przypisane do tego zdjęcia do normalnie mogę najechać i zobaczyć kto jest na tym zdjęciu, w którym jest miejscu ale nadal nie widać zdjęcia, natomiast w IE jest strona nie do końca dobrze wyświetlana. Trzeci problem jest z wyświetlaniem vod.tvp.pl chciałam obejrzeć tam jakiś film i nic z tego nie wyszło. Wymagania wszystkie, które zostały tam podane spełnia mój komputer poza tym, że nie mam zainstalowanego windows media player ponieważ go odinstalowałam i mam teraz duży problem z ponownym zainstalowaniem. Gdy klikam w miejscu, w którym oni każą żeby wyświetliło się okienko do wpisania kodu u mnie nic nie wyskakuje i pojawia się w miejscu, w którym powinien wyświetlać się film białe lub czarne tło. Podobnie jest z IE. Czwarty ale mniej znaczący problem to takie chwilowe zawieszanie się przeglądarek. Momentami jest tak, że coś wpiszę kliknę ‘enter’ i w tym momencie przeglądarka staje, a reszta normalnie chodzi. Pracuję na systemie windows 7. Mam zainstalowaną Jave, Adobe Flash, Silverlight. IE jest wersji 8 a FF 3.6.10. Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.