Problem z prędkości internetu na TL-WA850RE

Witam wszystkich

Jestem nowy. Mam następujący problem mam router z modemem ADSL TP-Link TD-W8970 oraz TP-link Wireless N Range Extender TL-WA850RE jak idę z laptopem i podłączę się z routerem bezpośrednio przez wifi to internet śmiga super na speed teście wyciąga 11Mb/s (neostrada 10) a jak do renge Extendera to mam problem wyciągnąć 1Mb/s. Na kompie jest windows 8.1. Dodam ze oba urządzenia są w innych domach oddalonych od siebie jakieś 20-25m. W routerze wymieniłem anteny oryginalne na 8 dbi zasięg poprawił się z 20% na 30-40% na renge extenderze. Ale sprawy internetu to nie rozwiązało. Ściągać nie idzie bo jak ściągam to nie idzie przeglądać netu. A przy ściąganiu zwalnia nawet do 10kb/s albo i miej. W czym może leżeć przyczyna??? Za słaby sygnał dochodzi do renge Extendera? Pomóżcie Panowie bo już zwariuje z tym. Kabla nie mogę ciągnąć nie ma takiej możliwości. Czekam na odpowiedź

Matti_k , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

jak wygląda prędkość po podpięciu laptopa kablem do gniazdka w tym Range Extender? jeśli nadal wyniki są podobne to problem leży w na linii ruter<->Range Extender

jest też daremna. Zastanawiam sie czy by nie musiał być jeszcze jeden dołożony w połowie drogi. Bo routera już bliżej nie mogę dać

Dodane 24.10.2013 (Cz) 11:17

Witam ponownie. Przeniosłem moje wspaniałe urządzenie bliżej routera i efekt jest taki sam. Pobieranie jest masakra a wysyłanie ok. Co może być źle ustawione??? WDS ustawiałem i nie działało to za dobrze też. Czyżby moje wspaniałe urządzenie było zepsute???

Dodane 24.10.2013 (Cz) 11:25

Witam jeszcze raz.

Chciałem sprawdzić czy jak będzie wszystko blisko routera to będzie śmigać pięknie i tak też jest. Może dokupić jeszcze jedno jakieś urządzenie i postawić pośrodku. Bo ustawienie domów jest troszkę kiepskie do internetu. Router jest po przeciwnej stronie w domu niż w tym w którym odbieram ma do pokonania jakieś 5-6 ścian. Co mam zrobić panowie bo już nie wiem.