Problem z prędkością internetu-Netia

Ostatnio założyłem sobie nowego neta: Net24 (Netia) 1Mb. Wszystko ładnie pięknie się zainstalowało. Gdy łączę się z internetem wyskakuje okienko z prędkością połączenia 1.3 Mb/s. Lecz problem zaczyna się podczas surfowania po necie. Prędkość jest jakby 2 razy mniejsza niż być powinna. Prędkość ściągania oscyluje w okolicach 70/80 kb/s (jedynie w Bearshare jest czasami prędkość 130kb/s). Próbowałem zrobić jakiś pomiar prędkości neta, lecz także pokazywało mi wynik o wiele niższy od 1Mb (ok. 600-700kb/s). Komputer jest raczej czysty, skanowany Avastem. Logi sprawdzane. Co może być tego przyczyną?? :?

dostawca czyli netia, jaką prędkość Ci gwarantuje czyli do ilu kB?

Hmm. Napisałem przecież :smiley: 1 Megabit. Wg wyskakującego okienka z prędkością połączenia (1.3 Mb/s), powinienem mieć download na poziomie ok. 130 kB/s.

ale 1 Megabit czy do 1 Megabita bo generalnie dostawcy gwarantują do…, a nie sztywno ileś tam.A prędkość połączenia to prędkość wymiany pakietów między Twoim kompem, a serwerem dostawcy tak jak w radiówkach jest 11 lub 54 Megabity/s, a ile zostaje w praktyce? 40-60% tego.

Z tym 1 Mb to do końca nie wiem. Jednak czasami mam prędkość pobierania 120 kb/s, czasami 70, a kiedy indziej jeszcze mniej (wiem, wiem kwestia serverów, ale w moim przypadku nie ma ona raczej dużego znaczenia. Raz ściąga mi z prędkością 120 kb/s, a kiedy indziej 50 na tym samym servie). I jeszcze jedno co mnie chyba najbardziej denerwuje. Kiedy chcę sobie obejrzeć filmik z youtube’a, to prędkość buforowania (?) jest chyba jeszcze niższa niż na moim poprzednim necie (Neostrada 256). Co może być tego powodem?? :?

PS. Problem ten nie występuje w Internet Explorerze, zaś używam Mozilli lub Opery.

Edit:

A jednak po jakimś czasie, znów większość filmików wolno się ładuje (w IE).

z tego co wiem dostawcy gwarantują prędkość do tzw. routera brzegowego i jeżeli jesteś blisko niego to wszystko jest ok. dotyczy to prędkości gwarantowanych w umowie w stylu do…iluś tam,praktycznie po 6 kilometrach linii telefonicznej prędkość spada do 0, dlatego ważne jest przed podłączeniem dowiedzieć się gdzie ten router jest, bo wtedy zwykle w umowie piszą do…, a nie konkretną wartość, jeśli masz sztywno zgwarantowany transfer to wtedy możesz dochodzić swoich racji. Dlatego sprawdź to. Ale przy 1 Mb/s masz maksymalną i teoretyczną szybkość ściągania 125 kB/s, czyli maksymalną prawie osiągasz, a te wahania…sprawdź co masz w umowie.

W umowie pisze tylko, że Netia działa na infrastrukturze TPSA. Kiedy poprzednio miałem Neo256, wszystko chodziło dobrze (żadnych wahań, jeżeli server na to pozwalał to leciało 30kilka KB/s). Nie pisze zaś nic o dolnych i górnych granicach prędkości. Jedyne co to to, że podpisałem umowę na Net24 1 Megabit.

PS. Jest jakieś rozwiązanie tego problemu z youtube??

a TPSA ze złości za złamany monopol utrudnia życie Netii / bo musiała udostępnić infrastrukturę /, ale jak masz takie wahania transferu to nie wiem czy jest jakaś rada na youtube.

Więc co robić?? Telefon do Netii?? Format dysku :stuck_out_tongue: ??

jeszcze zostaje jakiś syf na dysku, może pomógłby dobry skaner online? Możesz wrzucić loga, ktoś sie może wypowie bo na tym się nie znam. I tak musisz sprawdzić kompa na 100% bo po telefonie będą Ci zarzucać, że to wina Twojego kompa.

Ani netia ani tpsa nie gwarantuje niczego, fakt nie zaglądałem w umowę dość dawno ale nie sądzę żeby coś się zmieniło. Żeby mieć gwarantowany transfer trzeba wykupić CIR`a za gwarantowane pasmo słono się płaci.

A co do neti, słaby transfer tłumaczą problemami ze strony TPSA. Do końca miesiąca maja wszystko połatać i ponaprawiać.

wajrak masz rację, w pytaniu do Netii o ofertę odpowieź jest taka:

, wszędzie jest do… A w przypadku reklamacji Netia i tak “zwali” winę na routery w sieci bo oni odpowiadają za szybkość transferu do swojegołącza serwera / routera /.