Problem z prędkością internetu podczas pobierania

Witam od jakiegoś tygodnia mam problem z prędkością pobierania plików z serwisów hostingowych (catshare)

Posiadam internet z orange 10mb/s zawsze pobierało mi się 600kb/s a od mniej więcej tygodnia prędkość spadła w dzień do 30kb/s a czasami w nocy mam ok 300kb/s. Posiadam konto premium w serwisie catshare

Ostatnio pojawia się dość sporo narzekań na szybkość internetu z Orange w połączeniach z zagranicznymi serwerami http://www.wykop.pl/ramka/3539257/orange-swiatlowod-wolny-na-stronach-apple-netflix-vimeo-firma-ma-to-w-nosie/

Na początek, jeśli chcesz uzyskać pomoc, poprawnie zatytułuj swój temat.

 

"Tytuł wątku to bardzo ważna część Twojego posta - dobrze dobrany tytuł wstępnie informuje o tym, czego dotyczy Twój problem. Jednocześnie pozwala zaoszczędzić czas - ktoś, kto nie ma wiedzy w danej dziedzinie, nie musi zaglądać w Twój post, może zaś skupić się na pomocy innemu Użytkownikowi.

Kolejna bardzo ważna sprawa to indeksowanie treści przez wyszukiwarkę forum i boty: Google, Bing, i.t.p. Ktoś szukając rozwiązania w Google i wpisując słowa kluczowe, które dotyczą danego problemu, szybciej znajdzie odpowiedź; być może wcale nie będzie musiał zakładać osobnego tematu.

Nadając tytuł dla tematu trzeba pamiętać o kilku sprawach:

a. Ma być on skróconym opisem Twojego problemu.

b. Unikaj słów: problem, help, potrzebna pomoc i.t.p. Nie spowoduje to szybszej reakcji, a może spowodować skutek odwrotny - nikt się Twoim problem nie będzie chciał zająć. Narażasz się też na upomnienie przed Moderatora (o tym wspomnę w dalszej części poradnika).

c. Nie używaj ozdobników, emotikon, nadmiernej ilości wykrzykników, pytajników i innych znaków interpunkcyjnych.

Przykład błędnego tytułu: Problem, BSOD HELP!  !!

Przykład tytułu poprawnego: BSOD 0x7b, Windows 7 32 bit, komputer się wyłącza

Pomagający czytając tytuł dostaje już na początku trzy bardzo ważne informacje. Wchodząc w Twój temat już wstępnie wie, czego się spodziewać i w jaki sposób spróbować udzielić Tobie pomocy."

_____________________________________________________________________________________

Dzięki.

 

 

 

 

 

 

 

Wejdź na speedtest.net, wykonaj test.

Zobacz też jak stabilne jest połączenie, w wierszu poleceń (cmd) wykonaj komendę

ping wp.pl -t

i zostaw na jakieś 10 minut, zobacz czy wszystkie pakiety przeszły i z jakimi opóźnieniami.

Link do speed test : http://www.speedtest.net/my-result/5947782587

Po wpisaniu komendy w cmd i odczekaniu 10 minut cały czas jest tak ok 55ms ,a co jakis czas jest 150ms

 

ping test.PNG

Z ciekawości sprawdziłem jaka jest prędkość pobierania gier ze STEAM i tam cały czas jest ok 500 kb/s

Jak widać z Twoim połączeniem raczej wszystko jest ok, nie jest może szybkie, ale transfer (download) (upload) na poziomie ok. 6 Mb/s  masz. Jest też stabilne. 

Z tym, że piszesz, że poprzednio transfer z catshare i tak miałeś bardzo kiepski - na poziomie 10% przepustowości łącza (600 kb/s).

Z tego co widzę oni ograniczają transfer dla gości do ok. 150 kb/s, a dla zwykłego konta trochę więcej. Może tu jest problem (może wygasło konto premium)?

Bo u Ciebie chyba wszystko jest ok.

Chyba chodzi ci o download, nie upload bo ten u autora to mizerne 0,76Mbit.

 

 Między KB/s a kb/s jest 8-krotna różnica. Może to czepialstwo ale moderacja (choćby młoda) powinna stronić od takich wpadek.

 

Autorowi nie pozostaje w przypadku jego problemu czekać, aż Orange poprawi peering na zagraniczne serwery lub zmiana dostawcy.

Oczywiście, że o download, bo tylko on jest problemem. Dzięki, poprawione.

 

 

 

To może i czepialstwo, ale bardziej chyba niezrozumienie przez Ciebie tego, co napisałem. Sam autor pisze, że miał właśnie te 600kb/s, a to jest właśnie transfer na poziomie 10% przepustowości łącza.

Chodziło mi o jednostkę KB/s a kb/s.

Jeśli autor osiąga ok 600KB/s transferu to jest to praktycznie maksimum możliwości tego łącza. 5,22Mbit to przeliczając na mniejszą jednostkę dokładnie 668KB/s.

 

No i? Wyliczenia dobre, ale założenia złe.
Autor nigdzie nie napisał , że osiągał transfer 600 KB/s. Autor napisał, że osiągał 600 kb/s (czyli kilobitów na sekundę). Nie mam podstaw mu nie wierzyć. Gdyby napisał tak jak Ty, to nie byłoby w ogóle mowy o ok. 10% przepustowości łącza.

 

Ale…

W ogóle temat jednostek w informatyce może być dla niektórych trudny, bo o ile w układzie SI przedrostki są łatwe, to już w informatyce dla nieinformatyków są trudne do zrozumienia. W układzie SI przedrostek kilo oznacza krotność 103, natomiast w informatyce to 210. Dodatkowym utrudnieniem jest często zły zapis małą bądź wielką literą. Być może autor tu popełnił błąd (tego nie wiem), a Ty zrozumiałeś tak jak chciałeś (i być może słusznie, kto wie). Ja przyjąłem, że autor dobrze napisał.

Podam najprostszy przykład, niezwiązany z informatyką (przykład dla innych osób, bo widzę, że Ty wiesz). Co innego znaczy znaczy zapis 10 mg i 10 Mg, bo m to mili, a M to mega. Czyli 10 mg to 10 miligram, a 10 Mg to 10 megagram (10 ton).

Dodatkowo w informatyce małe b to bit, a duże B to bajt. No i mamy miszmasz. :wink:

 

No dobrze, bo robi się OT, wróćmy może do tematu wątku.

@Radek68: Akurat w telekomunikacji używa się przedrostków dziesiętnych. Żeby nie było nieporozumień, przedrostki binarne powinny wyglądać tak: Ki - kibi, Mi - mebi, Gi - gibi.

Poprawiam jak źle napisałem przed tą “awarią” pobierało mi się 600 KiB/s

 

Może i powinny, ale często nie wyglądają. I mało kto je stosuje. Często też (to zaczęło się chyba od dysków twardych) producenci stosują to, co im wygodniejsze. Dlatego swego czasu wielu szukało rozwiązania, dlaczego jego nowy, pachnący jeszcze fabryką, dysk “80 GB” ma… 74 GB.

Ale to temat na inną dyskusję. Wracając do tematu.

Jeśli poprzednio - co właśnie widzę, bo autor poprawił - pobierało się z pełną prędkością, a teraz jest to znacznie mniej, ale tylko w przypadku transferu z tej konkretnej strony, to problemem może być albo sama strona i tu niech inni co jej używają i mają konto premium się wypowiedzą, albo operator, co sugerował już @Longhorn2009.

Ja problemów technicznych u @nej28 nie widzę.