Problem z prędkością internetu

Otóż od jakiegoś czasu strasznie zmula mi internet. Nie jest to wina żadnych firewali itp. Strony sie wolno wczytują o filmikach nie wspominając. Przeinstalowałem opere ale to nic nie dało. Czyścilem pliki internetowe i cookie ale tez nie pomaga. Wirusa żadnego nie wykrywa. O co kaman ??

Czy aby na pewno ? Jakiego masz tego firewalla ?

Bo jeśli to nie on robi problemy, to być może jakiś szkodnik dostał się na kompa i w tle pożera Ci transfer.

Albo po prostu problem jest po stronie providera i trzeba poczekać.

Najpierw miałem avasta i było ok ale się ostatnio zepsuło i odinstalowałem go i dalej było to samo więc zainstalowałem pande ale bez zmian

Sprawdź programem Ad-Aaware system. Jak nic nie będzie, albo jak usuniesz a i tak dalej będzie mulić to poczekaj trochę.

Panda Internet Security? Jak tak to odinstaluj i zainstaluj Nod32.

Dokładnie Avast i Panda nie należą do elity jeśli chodzi o ochronę komputera.

Avast ze względu na to, że jest darmowy jest lubiany przez dużą liczbę osób, ale w porównaniu do Kasperskiego czy Nod32 jest bardzo słaby.

Radze zrobić tak:

  • Znajdź sobie Kasperskiego albo Nod32

  • Odłącz się od neta

  • Odinstaluj poprzedniego antywira

  • wyczyść po nim dosłownie wszystko (foldery, rejestry, itp.), najlepiej programem JV16 Power Tools

  • restart kompa

  • zainstaluj jedno z w/w antywirów/firewalli

  • zrób skan kompa, bo być może coś na nim masz

Jeśli problem nadal występuje to na 100% problem będzie po stronie providera.

No i czy masz neostradę czy osiedlówkę jakąś ? Dzielisz z kimś łącze czy sam masz ?

Neostrada. Mam gdzieś nod32 więc zaraz biore się za wykonanie powyższych instrukcji :stuck_out_tongue:

Zaopatrz się jeszcze w najnowszą bazę wirusów bo na początku zaraz po instalacji program będzie prosił o aktualizacje. Przeważnie aktualizację można bez problemu pobrać ze stron producenta programów.

Możliwe, że tak jak napisał Patricko “coś” w tle pożera Ci transfer.

Jest przecież wiele programów nawet i sam Windows, które się mogą

aktualizować w tle, a wtedy transfer rozkłada sie na poszczególne połączenia.

Wtedy pomiar prędkości na stronach internetowych wskazuje błędne, bo zostanie

tylko zmierzona prędkość jednego połączenia to jest tylko przeglądarki.

Proponuję poszukaj w google i zainstaluj darmowy malutki programik NetMeter.

Jest już nowsza wersia 1.3 ale w starszej wersi 0.9.9.9 jest spolszczony.

Albo jakiś inny program do pomiaru predkości.

Dopiero on pokaże Ci całkowite przesyłanie i prędkość neta.

Witam mam taki sam problem zadzwoniłem do TP i powiedzieli ze:

Przepraszam jeśli bende się żle wyrażał terminowo.

Maja wymianę serwerów na szybsze żeby to zrobić musieli cześć z tych serwerów wyłączyć i przerzucić łącza na te włączone. Co może powodować zamulenia. Co do zakończenia prac to nic kolsuntant nie mógł powiedzieć.

Pozdrawiam.

No więc problem nadal wysępuje. Co prawda strony już ładują się w dobrym tempie ale pobieranie jest katastrofą. Około 20 kb/s kiedy powinno iść 64 kb/s…

Nazwij temat konkretnie.