Problem z prędkością internetu

Witam, 

Od października mam podłączony internet UPC 150 Mb/s i do zeszłego tygodnia było wszystko w porządku, tzn. Przez wi-fi speedtest zawsze pokazywał 30-40 Mb/s, poza tym przyzwoity Ping i upload. W zeszłym tygodniu coś się jednak zmieniło i zwyczajnie nie można na komputerze pracować, zrobiłem kilka speedtestow i wynik mnie nieco zaskoczył, mianowicie: Ping 1454 ms, download 0,34 Mb/s, upload 0,03 Mb/s !!! Dodam, że to są powtarzalne wyniki. 

Problem na pewno nie leży po stronie dostawcy internetu bo w mieszkaniu są 3 komputery, tablet i 3 telefony i na każdym internet śmiga, tylko nie na moim. Żeby było ciekawiej, gdy tylko mój komputer łączy się z siecią to wszystkie inne urządzenia stają się rownież bezużyteczne bo internet, mówiąc kolokwialnie, siada w całym mieszkaniu. Niestety nie mam pod ręką kabla żeby sprawdzić jak to się sprawuje nie używając wi-fi, ale w najbliższym czasie to sprawdzę… Ale do tego czasu może ktoś miał podobny problem i wie w czym rzecz?? Nie muszę mowić, że to wyjątkowo irytujący problem

Hej,

Nie instalowałeś przed wystąpieniem problemu jakiś programów? Nie zmieniałeś nic w komputerze? Nie instalowałeś poprawek do systemu? Nie aktualizowałeś programu antywirusowego i/lub zapory sieciowej (firewall)?

Koniecznie sprawdź, jak sytuacja wygląda przy połączeniu kablowym.

Pozdrawiam,

Cześć.

Miałem podobny problem z wi-fi na 250Mbit od UPC, po kablu było wszystko ok, na wi-fi rożnie, po resecie do ustawień fabrycznych było ok tylko jakiś czas, potem to samo.

Kombinowałem na rożne sposoby, w końcu dałem sobie spokój i podłączyłem inny router wifi po kablu to modemu UPC i jest zawsze ok.