Problem z prędkością internetu

(B597576) #1

Witam

Mam problem z prędkością internetu i nie wiem co może być tego przyczyną. Dzisiaj założony został internet 100 Mb u lokalnego operatora (Grupa Netia), jednak realna prędkość pobierania wynosi w okolicach 45 Mb. Wymieniłem router z Tp-Link WR740N na ASUS RT-AC51U ale mimo to problem nie zniknął. Moja płyta główna w komputerze to Gigabyte GA-P35.

Dodam, że sprawdzałem prędkość na innym komputerze oraz na laptopie i smartfonie, jednak wartości są te same.

Sygnał do routera nie idzie bezpośrednio kablem tylko poprzez zestaw nano transmiterów sieciowych TL-PA2010KIT.

(Longhorn2009) #2

Sprawdź bezpośrednio pod głównym routerem ile wynoszą prędkości. PLC może zaniżać prędkość.

(banita71) #3

Wyjmij przewód z routera i wepnij się bezpośrednio do laptopa lub PC-ta i wtedy sprawdź jaka jest prędkość. Jeśli sytuacja się nie zmieni to reklamuj usługę u operatora.

(Kazdan63) #4

Zwłaszcza jak instalacja elektryczna jest kiepska (np. Al) .

(B597576) #5

Prędkości na głównym routerze są w granicach 95 Mb. Czyli aż taki spadek prędkości przez transmitery sieciowe? Instalacja elektryczna jest w porządku bo to nowy blok.

(B597576) #6

Prędkości na głównym routerze są w granicach 95 Mb. Czyli aż taki spadek prędkości przez transmitery sieciowe? Proponujecie jakieś sensowne rozwiązanie? Instalacja elektryczna jest w porządku bo to nowy blok.

(Dimatheus) #7

Hej,

Najlepsza z możliwych, ale nie zawsze możliwa do wykonania - po prostu kabel sieciowy. :slight_smile:

Pozdrawiam,

(B597576) #8

Gdyby dało radę to użyłbym kabla sieciowego i nie zakładał tutaj wątku :slight_smile: Proponujesz jakieś inne rozwiązanie? Kupno access pointa lub połączenie mostowe między routerami?

(Dimatheus) #9

Hej,

Obawiam się, że przy połączeniu mostkowym opóźnienia mogą być jeszcze większe. Z Access Pointem już trochę lepiej, ale nadal oznacza konieczność podłączenia kabelka. Jakich adapterów sieciowych używasz?

Pozdrawiam,

(B597576) #10

Jaki kabelek jest potrzebny przy Access Poincie? Używam TP Link TL-PA 2010KIT.

(Dimatheus) #11

Hej,

Normalny przewód sieciowy (skrętka).

• Próbowałeś na czas testów przepiąć adaptery bliżej siebie?
  • Jakiego przewodu używasz do połączenia routera z adapterem nadającym sygnał? Chodzi o długość przewodu i ilość żył.
  • Komputer podłączasz bezpośrednio do adaptera odbierającego?

Pozdrawiam,

(B597576) #12

nie próbowałem, ale ciekawa propozycja, którą przetestuje

• z adaptera do routera idzie kabel RJ45 około 1m długości
  • nie, komputer jest podłączony do routera, a router do adaptera (2 komputery są podłączone do routera)

(Dimatheus) #13

Hej,

A ten kabel jest 4 czy 8-żyłowy?

To posiadasz ostatecznie ile routerów? Możesz napisać jak to dokładnie wygląda pod samego początku, tzn. odkąd kabel pojawia się w mieszkaniu?

Pozdrawiam,

(B597576) #14

Wszędzie jest użyty 8 żyłowy kabel.

W salonie z gniazdka ze światłowodem idzie kabel do routera a z niego kabel do adaptera. Drugi adapter jest w innym pokoju, który odbiera sygnał i przez kabel przekazuje go do drugiego routera. Do tego drugiego routera podłączony jest komputer.

(Dimatheus) #15

Hej,

Czyli tutaj jest ok.

A jak wygląda transfer, gdy drugi komputer podłączysz bezpośrednio do odbiorczego adaptera sieciowego? Jakie są prędkości? Może to router jest powodem zwolnienia transferu?

Pozdrawiam,

(B597576) #16

Właśnie sprawdziłem tą opcję ale niestety bez zmian, takie same prędkości. Próbowałem również, tak jak pisałeś wcześniej, zbliżyć adaptery do siebie ale efekt ten sam.

(Dimatheus) #17

Hej,

Zatem zrób jeszcze jeden test. Podłącz główny router z tym dodatkowym przy pomocy kabla sieciowego - portami LAN - i wtedy połącz się do drugiego routera kabelkiem bądź po WiFi i sprawdź, jakie prędkości osiągasz.

Pozdrawiam,

(B597576) #18

Pisałem już w poprzednich postach, że połączenie kablem sieciowym nie wchodzi w grę. Musiałbym dać kilkumetrowy kabel przez pół mieszkania.

(Dimatheus) #19

Hej,

Ale mnie chodziło o sprawdzenie tylko dla celów testowych - nie na stałe. Żaby wykluczyć, że problemem nie jest przypadkiem drugi z routerów.

Pozdrawiam,