Problem z prędkością internetu

Witam

Mam problem z prędkością internetu i nie wiem co może być tego przyczyną. Dzisiaj założony został internet 100 Mb u lokalnego operatora (Grupa Netia), jednak realna prędkość pobierania wynosi w okolicach 45 Mb. Wymieniłem router z Tp-Link WR740N na ASUS RT-AC51U ale mimo to problem nie zniknął. Moja płyta główna w komputerze to Gigabyte GA-P35.

Dodam, że sprawdzałem prędkość na innym komputerze oraz na laptopie i smartfonie, jednak wartości są te same.

Sygnał do routera nie idzie bezpośrednio kablem tylko poprzez zestaw nano transmiterów sieciowych TL-PA2010KIT.

Sprawdź bezpośrednio pod głównym routerem ile wynoszą prędkości. PLC może zaniżać prędkość.

Wyjmij przewód z routera i wepnij się bezpośrednio do laptopa lub PC-ta i wtedy sprawdź jaka jest prędkość. Jeśli sytuacja się nie zmieni to reklamuj usługę u operatora.

Zwłaszcza jak instalacja elektryczna jest kiepska (np. Al) .

Prędkości na głównym routerze są w granicach 95 Mb. Czyli aż taki spadek prędkości przez transmitery sieciowe? Instalacja elektryczna jest w porządku bo to nowy blok.

Prędkości na głównym routerze są w granicach 95 Mb. Czyli aż taki spadek prędkości przez transmitery sieciowe? Proponujecie jakieś sensowne rozwiązanie? Instalacja elektryczna jest w porządku bo to nowy blok.

Hej,

Najlepsza z możliwych, ale nie zawsze możliwa do wykonania - po prostu kabel sieciowy. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Gdyby dało radę to użyłbym kabla sieciowego i nie zakładał tutaj wątku :slight_smile: Proponujesz jakieś inne rozwiązanie? Kupno access pointa lub połączenie mostowe między routerami?

Hej,

Obawiam się, że przy połączeniu mostkowym opóźnienia mogą być jeszcze większe. Z Access Pointem już trochę lepiej, ale nadal oznacza konieczność podłączenia kabelka. Jakich adapterów sieciowych używasz?

Pozdrawiam,

Jaki kabelek jest potrzebny przy Access Poincie? Używam TP Link TL-PA 2010KIT.

Hej,

Normalny przewód sieciowy (skrętka).

  • Próbowałeś na czas testów przepiąć adaptery bliżej siebie?
  • Jakiego przewodu używasz do połączenia routera z adapterem nadającym sygnał? Chodzi o długość przewodu i ilość żył.
  • Komputer podłączasz bezpośrednio do adaptera odbierającego?

Pozdrawiam,

nie próbowałem, ale ciekawa propozycja, którą przetestuje

  • z adaptera do routera idzie kabel RJ45 około 1m długości
  • nie, komputer jest podłączony do routera, a router do adaptera (2 komputery są podłączone do routera)

Hej,

A ten kabel jest 4 czy 8-żyłowy?

To posiadasz ostatecznie ile routerów? Możesz napisać jak to dokładnie wygląda pod samego początku, tzn. odkąd kabel pojawia się w mieszkaniu?

Pozdrawiam,

Wszędzie jest użyty 8 żyłowy kabel.

W salonie z gniazdka ze światłowodem idzie kabel do routera a z niego kabel do adaptera. Drugi adapter jest w innym pokoju, który odbiera sygnał i przez kabel przekazuje go do drugiego routera. Do tego drugiego routera podłączony jest komputer.

Hej,

Czyli tutaj jest ok.

A jak wygląda transfer, gdy drugi komputer podłączysz bezpośrednio do odbiorczego adaptera sieciowego? Jakie są prędkości? Może to router jest powodem zwolnienia transferu?

Pozdrawiam,

Właśnie sprawdziłem tą opcję ale niestety bez zmian, takie same prędkości. Próbowałem również, tak jak pisałeś wcześniej, zbliżyć adaptery do siebie ale efekt ten sam.

Hej,

Zatem zrób jeszcze jeden test. Podłącz główny router z tym dodatkowym przy pomocy kabla sieciowego - portami LAN - i wtedy połącz się do drugiego routera kabelkiem bądź po WiFi i sprawdź, jakie prędkości osiągasz.

Pozdrawiam,

Pisałem już w poprzednich postach, że połączenie kablem sieciowym nie wchodzi w grę. Musiałbym dać kilkumetrowy kabel przez pół mieszkania.

Hej,

Ale mnie chodziło o sprawdzenie tylko dla celów testowych - nie na stałe. Żaby wykluczyć, że problemem nie jest przypadkiem drugi z routerów.

Pozdrawiam,