Problem z prędkością pobierania plików torrent


(Spryciarz8) #1

Witam!

Od niedawna borykam się z problemem niskich prędkości pobierania torrentów. Są to prędkości rzędu 0.1-5.0 kb/s, co potrafi być denerwujące przy pobieraniu kilku gigowego pliku. Pliki pobierane za pomocą przeglądarki pobierać mogę normalnie.

Screen z SpeedTest: http://www.speedtest.net/result/2552536213.png

Screeny ustawień BitTorrent: http://i.imgur.com/RETFS2B.png

PS. Prosiłbym o nie wyzywanie mnie od pirata, jestem tylko człowiekiem proszącym o pomoc, ze względu na szwankujące oprogramowanie.


(ra-v) #2

Internent to nie radiówka albo kablówka czy inna osiedlówka?

Z tego co widzę rozsyłających aktywnych jest 8 hostów, pobierających 26, więc takie coś jak piszesz jest możliwe. Spróbuj pobrać jakiegoś Linuxa z torrenta, najlepiej DVD.


(Spryciarz8) #3

Internet to Neostrada, porty odblokowane, a zawsze jest tak samo na każdym torrencie teraz. Wcześniej przy innych torrentach też było tak mało pobierających i wysyłających, a pobierałem normalnie.


(Bogdan_G) #4

Szwankujące oprogramowanie raczej się nie naprawia, tylko odinstalowuje i instaluje ponownie, pamietając też o C/document settings, użytkownik/dane aplikacji, czyli wyszukaj wszystkie nawet ukryte foldery bittorent i posprzątaj, a wtedy instaluj ponownie. Być może będzie jak dawniej.


(Spryciarz8) #5

Początkowo pobierałem uTorrentem, potem odinstalowałem, zainstalowałem, było to samo. Następnie przerzuciłem się na BitTorrenta, którego też kilkakrotnie odinstalowywałem. Po każdej deinstalacji używałem programu “Odkurzacz” oraz “CCleaner”. Restartowałem też parę razy Livebox’a, restartowałem również system i bez skutku.


(Bogdan_G) #6

Może daj sobie spokój z torrentami, Jest taka mała przeglądarka portable i ma niespodziewanie szybkie pobieranie. http://www.programosy.pl/program,slimboat-portable.html nawet do dwunastu razy szybciej i to po dwa linki można jednocześnie pobierać. Jest taka, jak ie. Jest taki wypróbowany przeze mnie program integrujący się z przeglądarką, http://translate.google.pl/translate?hl … CH8Q7gEwBw do 10 razy szybciej pobiera.


(Spryciarz8) #7

Na prawdę nie da się nic innego zrobić? Bardzo mi na tym zależy, a ja nie lubię pobierać dużych rzeczy w partach, gdyż robi się to męczące, a większość z nich jest uploadowanych na hostingi, które ograniczają prędkość pobierania.

EDIT: Obecnie mam dostępność torrenta 79.9999 i prędkość pobierania 1,5 kb/s, wcześniej pobierając maks dostępności miałem 36, a pobierałem z prędkością ~1000 kb/s :?


(Bogdan_G) #8

Znalazłem taki filmik - poradnik do szybkiego torrenta