Problem z prędkością pobierania w przeglądarce

Witam.

Dzisiaj rano instalowałem LogMeIn Hamachi, do zagrania w jedną gierkę po sieci lokalnej. Po 30 minutach już nie potrzebowałem programu więc go odinstalowałem. Problem w tym że prędkość pobierania w przeglądarce (Opera GX) drastycznie spadła. Przed korzystaniem z hamachi było 13-14 Mb/s od kiedy założyłem nowy internet (około roku) , po zainstalowaniu i odinstalowaniu hamachi nagle spadło do około 1 Mb/s i pod żadnym pozorem nie wzrasta. Problem jest tylko w przeglądarce bo na steam/epic czy gdziekolwiek indziej prędkość pobierania taka jak zwykle (13-14Mb/s). Testowałem na innych przeglądarkach to samo, nie mam żadnego VPN-a w tle włączonego. Odpaliłem pobieranie na próbe losowych plików z różnych serwisów (mega.nz / blowfile.com / uptobox.com ) i wszędzie ten sam efekt. Wykonałem również speedtest który wypluł 100 Mb/s pobierania, 15 Mb/s Uploadu i 20 pingu. W czym może tkwić problem i jak moge go rozwiązać?

Pobrać TCPOptymizer, uruchomić jako admin, u góry przesunąć pasek w prawo na 100+,kliknąć na dole Optimal - OK wyskoczy okno z optymalnymi ustawieniami, kliknąć OK, zgodzić się na restart komputera i tyle. Programiku trochę kilobajtów. LogMeIn namieszał z ustawieniami internetu.

2 polubienia

Może masz włączony w Opera GX limit pobierania ?

To przeglądarka dla graczy, więc ma parę fajnych opcji, żeby nie obciążać systemu.

Niee, nie jest włączony. W przeciwnym przypadku jeszcze przed pobraniem i zainstalowaniem hamachi byłyby problemy z prędkością.

Witaj @Staarko

Jeśli masz punkt przywracania utworzony przed instalacją (rano, wczoraj, itd.) LogMeIn spróbuj go zastosować

Program pomógł, a nawet prędkość pobierania na steam się zwiększyła o troszkę. Dziękuje bardzo za pomoc.

2 polubienia

No to gratulacje dla @Bogdan_G a ja byłem pewien, jak widać błędnie, że taki program nie pomoże. Co to mogło być, MTU?

Szczerze to nie wiem, program nie dał mi żadnego loga z całej operacji więc nie wiem co było dokładnie tego przyczyną.

Po odinstalowaniu tego - hamachi nie nastąpiła prawidłowa odbudowa sieci. Ponowne zoptymalizowanie ustawień przywróciło poprzedni status łącza. Granie w sieci lokalnej, to zawsze ryzyko, chyba że ma się total uninstall, który usunie zmiany w rejestrze.
Ustawień sieciowych jest ponad setkę, a na każdym ustawieniu trzeba by było znać się. To taki kłopot. Niedawno miałem problem z odbudową sieci i ten programik pomógł. Zepsuł inny program jetclean, który ma internet booster, a coś mi pobierało za wolno.
Cieszę się, że pomogłem i w tym temacie.

2 polubienia

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.