Problem z prędkością pobieranuia plików z neta

A mianowicie mam internet 512 kb/s i zawsze jeden plik pobierałem z prędkością 60kb/s a teraz jeden plik pobieram z predkością do 20kb/s i muszę włączyć ściąganie 3 plików żeby uzyskać pełną szybkość łącza gdzie leży przyczyna czegoś takiego

proszę o pomoc

To zależy z jakiego serwera ściągasz te pliki. Z innego masz 10kb/s a z innego 60kb/s.

ja np. mam neostrade 1.3 kb/s i jescze nigdy nie ściągało mi szybciej niż 180kb/s

Sprawdź prędkość internetu na http://www.speedtest.pl. Może być to wina operatora

Po pierwsze prędkość podawana jest w kbps (kilobity na sekundę)[bo jeśli miałbyś takie łącze jak napisałeś to plik 1 MB ściągałbyś w około 2s.] czyli posiadasz 512kbps (przeważnie jest ona wyższa w TP i NETII na pewno - wynika to z łączy którymi jest przesyłany net) sprawdzisz sobie to na ikonce w tray’u jesli masz modem. Następnie dzielisz sobie ta liczbę przez 8 (8 bitów = 1 Bajt) czyli 512/8=64. To dało nam wynik 64 kB (kilobajty na sekundę), czyli dane przy tym łączu będą max. ściągać się 64kB/s. Jeśli ściągasz dane z serwerów to powinieneś mieć zawsze prędkość bliską max (no chyba, że serwery maja ograniczenia), natomiast jeśli korzystasz z sieci p2p to już inna bajka.

Tak, zgadzam się z tym, ale jeszcze to zależy kiedy ściągasz, ponieważ rano oczywiście idzie szybciej, a wieczór wolniej ponieważ więcej ludzi ściąga z danego serwera. Ja mam np. 1 MB Neo, i rano mam prędkość ok. 250 kB/s, a wieczór ok. 20-40 kB/s…

ja mam internet drogą radiową 512 kb/s a tą prękość ja mam tylko rano ( te oznaczenia mogę żle pisać ja to zapisywałem z menedzera ściągania) zawsze rano jeden plik ściągałem z maksymalną prędkością z danego serwera a teraz od jakiegoś tygodnia mam taki problem że jeden plik ściągam z 1/3 maksymalnej prędkości jak włącze 3 pliki to wtedy wykorzystuje maksymalną prędkość, ale zawsze było dobrze tyle że robiłem format i po formacie mi takie cuda się dzieją i nie wiem czy coś jest gdzieś przestawione w systemie czy w przeglądarce M F czy co jak rano włączyłem ściąganie flashgetem to miałem normalną prędkość ale jak tak ściągam to jest to co wcześniej pisałem

Najprawdopodobniej sieć przeciążona jest (za dużo ludzi jest na necie) :slight_smile:

Ehe, a ja jestem księżniczką. Mając Neo 1MB, maksymalnie mozna wyciągnąć 128 kilobajtów na sekunde, no dobra +/- 5 kilobajtów.