Problem z prędkością zapisu płyt CD-R

Mam nagrywarkę NEC 7173A i gdy chcę w Nero zapisać dane na płycie CD-R to maksymalną prędkością jest 16x a w specyfikacji jest napisane, że maksymalna prędkość zapisu płyt CD-R to 48x. Proszę o pomoc.

A w czym tu pomagać ??

A sprawdziłeś jaką maksymalną prędkość zapisu obsługuje płyta ??

Po włożeniu płyty do napędu, nero sprawdza jaką prędkość “wytrzyma płyta”.

Zresztą, lepiej nagrać płytę z mniejszą prędkością niż większą. Przy dużych prędkościach mogą, nie muszą, pojawić się błędy w zapisie.

Problem tkwi w tym, że jak tą samą płytę (maksymalna obsługiwana przez nią prędkość to 56x) włożyłem do drugiej nagrywarki to Nero mi pokazało, że mogę nagrywać z maksymalna prędkością 52x. Ale najlepsze w tym wszystkim jest to, że jak włożyłem do tego NEC’a Esperanzę Black z dodatkową warstwą ochronną to pokazał mi maksymalną prędkość 48x czyli tyle ile ma mksymalnie ta nagrywarka.

Mylisz pojęcia. Maksymalna prędkość zapisu (występuje tylko podczas zamykania sesji) i dynamicznie ustalana przez nagrywarkę prędkość zapisu w zależności od rodzaju płyty to dwa różne zagadnienia.

Naprawdę nie masz się czym przejmować. To tak musi być :slight_smile:

Ale czemu tą samą płytę w nowszym NEC’u mogę wypalać z prędkością 16x a w starszym Sony maksymalna prędkość zapisu to 52x ? Zapomniałem dodać, że w Windowsie też maksymalna prędkość nagrywania na NEC to 16x. Bynajmniej tych płyt (Esperanza Silver) :confused:

Firmware nagrywarki nie pozwala na szybszy zapis widocznie…

Ale jak włożę do NEC’a Esperanzę Black to mogę nagrywać na niej z maksymalną dostępną prędkością.

Tylko Ci się tak wydaje, że nagrywasz z maksymalną prędkością. Nie sugeruj się tym co podaje Nero

Przeczytałem, że funkcję dostosowania prędkości zapisu do jakości zastosowanego nośnika ma np. Asus i z tego wygląda, że ten NEC też ma coś takiego a ta stara nagrywarka nie posiada takiego czegoś i w Nero oeruje wszystkie dostępne prędkości zapisu. Mam rację ? :?

http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=69010&highlight=pr%EAdko%B6%E6

Prędkość w nero. Masz tam plik sprawdzisz sobie prędkości nagrywania.

Nero Info Tool pokazuje takie coś, bez włożonej czystej płyty:

screenshot1hk4.th.jpg