Problem z prędkościami nagrywania i odczytu w nagrywarce

Witam.

Mam laptop HP nx7400. Dokładnie chodzi o nagrywarkę. Nagrywała z prędkością 8x. Teraz prędkość nagrywania jak i odczytu nie przekracza 1x.

Powiedzcie mi czy ktoś spotkał się z taką sytuacją. Czy nagrywarka jest uszkodzona, albo coś zablokowało prędkość odczytu i nagrywania, albo coś z sterownikami.

Czekam na odpowiedź. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże bo oddawanie laptopa na kilka tygodni do serwisu nie wchodzi w grę.

Pozdrawiam

Jakim programem wypalasz? Spróbuj innym, choć często się zdarza, że nagrywarki padają.

Jeżeli to co wyżej nie pomoże spróbuj zflashować oprogramowanie nagrywarki ( zaintalować na niej najnowszy BIOS ).

Strona HP: http://WWW.HP.COM ( Z TEGO CO WIEM NA POLSKIEJ STRONIE ICH NIEMA… ;9 )

Pozostaje również danie nagrywarki do serwisu HP ( jeżli jest na gwarancji )

Przeglądnij ten wątek :wink:

To nie wina programu, bo sprawdzałem i w Nero Express i Alcohol 52%.

Zauważyłem takie coś, ograniczenie odczytu i nagrywania do 1x występuje tylko przy DVD. Gdy nagrywam płytę CD to wszystko działa jak należy tzn prędkości zgodne z tymi jakie podaje producent.

Co ciekawe jak nagrywam płytę DVD to Nero pochłania ponad 100MB pamięci i w tym momencie nic innego na kompie robić nie mogę (procesor 1,86 więc nie taki słaby). Przy płytach CD wszystko jest na odpowiednim poziomie.

Jeżeli to nie jest c2d to jest slaby :wink:

A na jakich nośnikach nagrywasz?

Mniemam, że ram, normalne aplikacja wymaga przestrzeni :wink:

No fakt przesadziłem z tym dobrym procesorem.

Nie jest to C2D, ale nie jest to też Celeron. Mam Core Solo.

Ale nieważne.

Już wszystko działa.

Wychodzi na to, że problemem były kontrolery IDE.

Podstawowy był na DMA.

Pomocniczy kanał IDE był na PIO i nie dało się zmienić na DMA.

Dopiero odinstalowanie obu, ponowny restart, instalacja na nowo i działa.

Zastanawiam się tylko co mogło to spowodować. Nie mam pojęcia co to jest to DMA i PIO, więc i tak nic nie wymyślę ale to już nie ważne.

Działa.

Serdecznie dziękuję za zainteresowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Rozwieję twoją niewiedzę :mrgreen: :

DMA

PIO

:wink: