Problem z prehistorycznym chyba kompem - nie wykrywa systemu

Tak więc jak zawsze opiszę najpierw problem.

Mam takiego starego kompa, który ma chyba z 10 albo i więcej lat.dołożyłem do niego kartę sieciową aby mógł słóżyć do Internetu. Jednak komp jest za wolny dla mnie żebym instalował na nim jakiekolwiek sterowniki. Więc sterownik karty sieciowej wgrałem na dysk przy użyciu innego kompa (założyłem do niego kartę i dysk ze “staruszka”). Przy okazji przeinstalowałem system (Windowsa 95 bo taki był przedtem, a nowszy na 203MB nie wejdzie). Na nowej płycie głównej działa wszystko OK ale kiedy założę kartę i dysk do starego kompa przy uruchamianiu pokazuje się:

http://img320.imageshack.us/img320/4678/run1dg.gif

Ustawienia dysku w BIOS-ie:

http://img359.imageshack.us/img359/1660/bios0wl.gif

Złączono Posta : 01.03.2006 (Sro) 15:45

Dane te po prostu wydrukowałem klawiszem Print Screen i przepisałem do Notatnika, stąd “notatnikowe” belki menu i tytułu.

na 1 rzut pasowało by zaktualizować BIOS ale czy to ma sens w takim kompie

Ps ten jest z 1993

A to coś da? I BIOS w ogóle w takim starym kompie da się zaktualizować? Bo na początku komp się spisywał (jak na swoje parametry oczywiście) znakomicie.

Mam też 2 kompy z BIOS-em z 2000 roku, opłaci się??

Nie da się zainstalować windowsa na jednym kompie a potem przełożyć dysk twardy do innego tak zeby ten windows tam działał. Musiałbyś mieć identyczną konfigurację komputera a i to nie gwarantuje powodzenia. Szczególnie przy takim starym windowsie jak 95. Nie zrobisz tego w ten sposób. Windows musi być instalowany na kompie w którym ma działać ostatecznie, żeby działał poprawnie w ogóle. I aktualizacja biosu nic tu do tego nie ma i nic na to nie pomoże. Pomogłaby może gdybyś dokładał do tego kompa nowszą część - dysk twardy na przykład i komp go poprawnie nie wykrywał.

ale on jest taki wolny ze na nim Windowsa sie nie zainstaluje