Problem z Pro Evolution Soccer 2008

Witam !!

Ok. 2 tygodnie temu kupiłem w sklepie gram.pl PES 2008. Używam 64 bitowej Visty. Po zainstalowaniu gry, uaktualnieniu jej do wersji 1.10 odpowiednim patchem zauważyłem dziwną przypadłość, a mianowicie zacinanie się menu głównego gry. Wygląda to tak jakby na ok. minutę - dwie gra się zawiesiła przy czym muzyka gra w tle cały czas bez problemów. Gdy natomiast wchodzę w Edit dzieje się tak za każdym razem i musze czekać :-x . Powiem, że jest to bardzo irytujące bo gra potrafi się zaciąć nawet podczas menu pałzy w czasie rozgrywania meczu. Jeśli rozwiązał ktoś ten problem to będę bardzo szczęśliwy gdy podzieli się ze mną tą informacją.

Z góry dziękuję i pozdrawiam !!

PS. Tryb sieciowy przez internet nie nadaje się do gry - straaaaszne lagi :?

jaka grafa??

jaki proc??

orginał??

my tu wróżkami nie jesteśmy…

Pacz jest oficjalny od KONAMI czy stworzony przez użytkowników.

Może to wina pacza?

@klopas - przeczytaj napisałem że kupiłem gre w sklepie gram.pl - oficjalnym sklepie cd projekt.

Mam dość mocny komp:

Procek C2D E4400 @ 3.2 GHZ

2GB ram DDR2 Goodram Pro 900 Mhz @ 1066 Mhz

Geforce 8600 GT Sonic + @ GTS

320GB Seagate Barracuda ES.

Patch oczywiście oficjalny od konami. Obawiam się że nie jestem jedyny ze swoim problemem. Poza tym gra ma jeszcze jeden mankament. Nie potrafi popranie zapisać i odczytać np. zmienionych składów czy ustawienia warunków rozgrywki (desz, zima itp) w Edit. Po ponownym uruchomieniu gry znów mam domyśle składy :-x. Również jest to bardzo denerwujące (nie pomaga niestety wrzucenie option file).

Może przed uruchomieniem Gry wejdź w settings.exe i włącz wszystki opcje i zatwierdź

-Use frame skipping

-Wait for vsync

-Nulify movie playback

Moze to pomoże ja tak mam i wszystko chodzi a jeśli masz to włączone to nie wiem od czego tak masz może to wina 64 bitowego systemu na viscie 32 chodzi bezproblemowo .

W settings ustawiałem już wszystkie możliwe kombinacje. Niestety żadnych rezultatów. Obawiam się własnie że to wina 64 bitowej Visty. Mam zainstalowany SP1 RC Preview v.658.

A czy ktoś ma problemy z zapisywaniem i odczytywaniem ustawień składów, nazw zawodników w Edit przez gre? U mnie gra traci wszystkie ustawienia gry ją wyłącze. Po ponownym uruchomieniu mimo załadowania ustawień w system settings niestety mam cały czas wszystko domyślne (jakby w ogóle nie zapisywał zmian w option file).

Mam wielką prośbę, postarajcie się mi jakoś pomóc:

Niedawno ( 2 dni temu ) kupiłem oryginalnego PESa 2008 w Media Markt.

Zainstalował mi się bez błędów i próbuje uruchomić - działa :slight_smile:

Fainie się gra niestety muszę na ustawieniach grafiki Low, problem jest taki że gdy próbuję wyłączyć PESa to wybieram Exit i pojawia mi się czarny ekran - żeby wyłączyć muszę zresetować kompa lub kombinacją ALT + CTRL + DEL. Mój komputer:

Procesor jednordzeniowy 2,66 Ghz

Pamięć 1024 Mb

Karta graficzna Nvida GeForce 6200 Turbo Edition 256 Mb

I jakaś katra dźwiękowa.

Poradźcie coś albo powiedzcie co zrobić żeby działało normalnie bo mogę tą grę jeszcze oddać. Ale mi się podoba więc trochę żal, pomóżcie! !!

celeron??

to nie jest cud techniki… cud to to że odpaliło tą gre…

jaki masz system??

a może musisz poczekać dłuższą chwilę?? z 5-10min

Tak, Celeron

Powtórzę jeszcze raz teraz w innym temacie.

Masz za za słaby komputer a w szczególności kartę graficzną która należałoby od razu wymienić.

Zamiast kupować kolejne gry i zadawać pytania w stylu czemu mi nie działa zainwestuj w lepszą kartę graficzną!

Jest slaba ale wydaje mi sie ze jak wszystko działa bez żadnych zastrzeżeń i wymagania mój komp spełnia to nie powinno być problemu, ale jak bym kupował kartę to jaką byś polecił???

Nie róbmy OT zapytaj w odpowiednim dziale (i podaj czy chcesz kartę na AGP czy PCI)

Minimalne wymagania karty graficznej to 64mb i 1.1 pixel/vertex shader a zalecane to 256mb i pixel/vertex shader to 3.0

Ja mam 256mb i 3.0 pixel/vertex shader, nie wiem w czym problem :confused:

Poczytaj opinie na temat twojej karty wtedy zrozumiesz o co chodzi.

Mój kolega ma Radeona 128mb 1.1 pixel i vertex shaer i dziala poprawnie

Mam problem gra w menu i gdy chce grac zacina sie i wolnochodzi bardzo prosze o pomoc mój nr tel to 782251801 tylko sms i nr gg 11830242

W dniu 14.05.2008 , o godzinie 22:10 został dopisany post przez robinho10

Mam problem gra w menu i gdy chce grac zacina sie i wolnochodzi bardzo prosze o pomoc mój nr tel to 782251801 tylko sms i nr gg 11830242

jakie bebechy?

Ja mam nowego kompa.2 rdzeniowego intela 8500 4 GB ramu GF 9800 GTX 512 mb i Vistę Ultimat 64 bity z SP 1 i oczywiście legalna.

Gra oryginalna ze sklepu i jest problem z grafą tak jak pisze wyżej.

Jest na to sposób by zmienić?