Problem z Pro Evolution Soccer 2008

(Guig2004) #1

Witam !!

Ok. 2 tygodnie temu kupiłem w sklepie gram.pl PES 2008. Używam 64 bitowej Visty. Po zainstalowaniu gry, uaktualnieniu jej do wersji 1.10 odpowiednim patchem zauważyłem dziwną przypadłość, a mianowicie zacinanie się menu głównego gry. Wygląda to tak jakby na ok. minutę - dwie gra się zawiesiła przy czym muzyka gra w tle cały czas bez problemów. Gdy natomiast wchodzę w Edit dzieje się tak za każdym razem i musze czekać :-x . Powiem, że jest to bardzo irytujące bo gra potrafi się zaciąć nawet podczas menu pałzy w czasie rozgrywania meczu. Jeśli rozwiązał ktoś ten problem to będę bardzo szczęśliwy gdy podzieli się ze mną tą informacją.

Z góry dziękuję i pozdrawiam !!

PS. Tryb sieciowy przez internet nie nadaje się do gry - straaaaszne lagi :?

(klopas) #2

jaka grafa??

jaki proc??

orginał??

my tu wróżkami nie jesteśmy...

(M Zganiacz) #3

Pacz jest oficjalny od KONAMI czy stworzony przez użytkowników.

Może to wina pacza?

(Guig2004) #4

@klopas - przeczytaj napisałem że kupiłem gre w sklepie gram.pl - oficjalnym sklepie cd projekt.

Mam dość mocny komp:

Procek C2D E4400 @ 3.2 GHZ

2GB ram DDR2 Goodram Pro 900 Mhz @ 1066 Mhz

Geforce 8600 GT Sonic + @ GTS

320GB Seagate Barracuda ES.

Patch oczywiście oficjalny od konami. Obawiam się że nie jestem jedyny ze swoim problemem. Poza tym gra ma jeszcze jeden mankament. Nie potrafi popranie zapisać i odczytać np. zmienionych składów czy ustawienia warunków rozgrywki (desz, zima itp) w Edit. Po ponownym uruchomieniu gry znów mam domyśle składy :-x. Również jest to bardzo denerwujące (nie pomaga niestety wrzucenie option file).

(system) #5

Może przed uruchomieniem Gry wejdź w settings.exe i włącz wszystki opcje i zatwierdź

-Use frame skipping

-Wait for vsync

-Nulify movie playback

Moze to pomoże ja tak mam i wszystko chodzi a jeśli masz to włączone to nie wiem od czego tak masz może to wina 64 bitowego systemu na viscie 32 chodzi bezproblemowo .

(Guig2004) #6

W settings ustawiałem już wszystkie możliwe kombinacje. Niestety żadnych rezultatów. Obawiam się własnie że to wina 64 bitowej Visty. Mam zainstalowany SP1 RC Preview v.658.

A czy ktoś ma problemy z zapisywaniem i odczytywaniem ustawień składów, nazw zawodników w Edit przez gre? U mnie gra traci wszystkie ustawienia gry ją wyłącze. Po ponownym uruchomieniu mimo załadowania ustawień w system settings niestety mam cały czas wszystko domyślne (jakby w ogóle nie zapisywał zmian w option file).

(Tommypoczta) #7

Mam wielką prośbę, postarajcie się mi jakoś pomóc:

Niedawno ( 2 dni temu ) kupiłem oryginalnego PESa 2008 w Media Markt.

Zainstalował mi się bez błędów i próbuje uruchomić - działa :slight_smile:

Fainie się gra niestety muszę na ustawieniach grafiki Low, problem jest taki że gdy próbuję wyłączyć PESa to wybieram Exit i pojawia mi się czarny ekran - żeby wyłączyć muszę zresetować kompa lub kombinacją ALT + CTRL + DEL. Mój komputer:

Procesor jednordzeniowy 2,66 Ghz

Pamięć 1024 Mb

Karta graficzna Nvida GeForce 6200 Turbo Edition 256 Mb

I jakaś katra dźwiękowa.

Poradźcie coś albo powiedzcie co zrobić żeby działało normalnie bo mogę tą grę jeszcze oddać. Ale mi się podoba więc trochę żal, pomóżcie! !!

(klopas) #8

celeron??

to nie jest cud techniki... cud to to że odpaliło tą gre...

jaki masz system??

a może musisz poczekać dłuższą chwilę?? z 5-10min

(Tommypoczta) #9

Tak, Celeron

(rgabrysiak) #10

Powtórzę jeszcze raz teraz w innym temacie.

Masz za za słaby komputer a w szczególności kartę graficzną która należałoby od razu wymienić.

Zamiast kupować kolejne gry i zadawać pytania w stylu czemu mi nie działa zainwestuj w lepszą kartę graficzną!

(Tommypoczta) #11

Jest slaba ale wydaje mi sie ze jak wszystko działa bez żadnych zastrzeżeń i wymagania mój komp spełnia to nie powinno być problemu, ale jak bym kupował kartę to jaką byś polecił????

(rgabrysiak) #12

Nie róbmy OT zapytaj w odpowiednim dziale (i podaj czy chcesz kartę na AGP czy PCI)

(Tommypoczta) #13

Minimalne wymagania karty graficznej to 64mb i 1.1 pixel/vertex shader a zalecane to 256mb i pixel/vertex shader to 3.0

Ja mam 256mb i 3.0 pixel/vertex shader, nie wiem w czym problem :confused:

(rgabrysiak) #14

Poczytaj opinie na temat twojej karty wtedy zrozumiesz o co chodzi.

(Tommypoczta) #15

Mój kolega ma Radeona 128mb 1.1 pixel i vertex shaer i dziala poprawnie

(Pawel122) #16

Mam problem gra w menu i gdy chce grac zacina sie i wolnochodzi bardzo prosze o pomoc mój nr tel to 782251801 tylko sms i nr gg 11830242

W dniu 14.05.2008 , o godzinie 22:10 został dopisany post przez robinho10

Mam problem gra w menu i gdy chce grac zacina sie i wolnochodzi bardzo prosze o pomoc mój nr tel to 782251801 tylko sms i nr gg 11830242

(kristoff08) #17

jakie bebechy?

(Kolno1967) #18

Ja mam nowego kompa.2 rdzeniowego intela 8500 4 GB ramu GF 9800 GTX 512 mb i Vistę Ultimat 64 bity z SP 1 i oczywiście legalna.

Gra oryginalna ze sklepu i jest problem z grafą tak jak pisze wyżej.

Jest na to sposób by zmienić?