Problem z procesami w menadżerze zadań

Mam problem z menadżerem, tj. gdy chce zamknąć jakiś proces to wyskakuje okno czy chce, ja klikam tak ale proces wciąż jest aktywny. Proszę o pomoc ! Jeszcze raz podsumowując

Klikam zamknij proces

Wyskakuje okno, klikam tak

Proces jest wciąż aktywny !

Help !!

Jakie to procesy lub proces który chcesz zamknąć za pomocą Menadżera Zadań ??

Mamy sytuacje kiedy używając komunikatora Skype zacina się komputer, chce wyłączyć komunikator ale nie mogę bo proces jest wciąż aktywny.

Hmm, masz ciekawego kompa. Mnie się wydawało, że jak komputer się zawiesi, to wtedy Windows się zamraża i nic nie można zrobić poza zresetowaniem go. A tak na poważnie zacznij człowieku rozróżniać zawieszenie się komputera, od zawieszenia się aplikacji, bo to są dwie różne rzeczy. W twoim przypadku następuje właśnie zawieszenie się aplikacji skype i właśnie tak się zdarza, że nie da się “zabić” nieodpowiadającego programu. Zrób użytek z googli , poszukaj jak skrócićczas oczekiwania na nieodpowiadające aplikacje i spróbuj go skrócić. Może pomoże, może nie, ale spróbować warto. Co do rozwiązania samego problemu jeżeli masz najnowszą wersję SSkype’a wgraj starszą wersję - być może nowsza ma jakiś bug w kodzie programu i przez to się tak dzieje, a jeżeli starszą wgraj najnowszą i wtedy zobacz czy będzie się zawieszać. Jeżeli nie aktualizujesz na bieżąco systemu, spróbuj wgrać wszystkie aktualizacje. Być może Microsoft wydał poprawkę, która rozwiązuje ten problem…

Ale mi nie oto chodzi. Ujmę to tak, młodszy brat ściąga miliony rzeczy z internetu i zanim co kolwiek się właduje wyłączałem to przez menadżera zadań a teraz lipa, nic nie idzie zrobić ! O to mi chodziło…

No to zdecyduj się w końcu co jest nie tak, bo najpierw piszesz, ze skype się zawiesza i nie możesz go wyłączyć, a teraz piszesz ogólnie, że aplikacje zawieszają się i nie możesz ich wyłączyć. Skoro komputer zamula to masz zawalonego Windowsa wirusami, albo innymi śmieciami typu zbędne programy, pliki tymczasowe itp. Spróbuj potraktować Windowsa programem odkurzacz i TuneUp Utilities włącznie z czyszczeniem rejestru i defragmentacją dysku i przeskanuj dysk pod kątem wirusów. Jeżeli to nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, najprawdopodobniej będziesz musiał przeinstalować Windowsa…

Ale dalej się nie rozumiemy, chodzi mi o wyłączanie niepotrzebnych procesów, mam słaby komputer fakt (Procesor 1.6…). I chciałem się dowiedzieć jak mogę naprawić ten menadżer bo nie działa gdy chce wyłączać procesy…

To się nie tak robi. Zbędne aplikacje wyłącza się poprzez rejestr, lub przez msconfig zakładka uruchamianie.

A co do problemu ? Jak to załatwić bo menadżer dalej nie działa …

Mnie się wydaje, że działa, tylko przez to, że masz wolny komputer i w tle pracuje wiele procesów nistety zamknięcie aplikacji musi trochę potrwać. Zrób może jeszcze taki eksperyment - uruchom komputer w trybie awaryjnym i sprawdź czy pod awaryjnym będzie działać. Jeżeli tak, to przyczyną jest to co napisałem na początku, czyli żeby rozwiązać problem będziesz musiał wymienić komputer na szybszy, albo go zmodernizować, o ile jest to możliwe. Niestety nie wiem jaką masz płytę główną, tak więc niestety nie wiadomo czy jest to realne i w ogóle opłacalne.

MaGu7 , popraw tytuł tematu, używając przycisku edytuj, tak aby mówił konkretnie o problemie.

Oto parametry mojego komputera z programu PC Wizard 2010

Mainboard : Gigabyte G31M-ES2L

Chipset : Intel G31/G33/G35

Processor : Intel Celeron 220 @ 1200MHz

Physical Memory : 1024MB (1 x 1024 DDR2-SDRAM )

Video Card : Intel® G33/G31 Express Chipset Family

Hard Disk : Western Digital WD800BB-75JHC0 (80GB)

(Co do modernizacji, lub wymiany sprzętu. Nie ma po co robić zachodu, w ciągu tego miesiąca mam zamiar kupić nowy lepszy komputer.)

No to nie dziw się, że XP działa Ci jak działa. Celerony to nie są za dobre procesory. W sumie to nawet bardzo dobrze, że zdecydoaleś się na nowego kompa - jak będziesz składał, to tylko bierz pod uwagę AMD Socket AM3/AM3+, ponieważ procesory tej firmy są tańsze i przede wszystkim jest możliwość włożenia procków pod nowszy socket, np. mając socket AM2+ można spokojnie włożyć procki pod Socket AM3 - wystarczy tylko ewentualnie wgrać nowszy BIOS i tyle.

Ten który będę kupować ma procesor

AMD X3 450 3x3.2GHz BOX (AM3)(95W, 1.5MB Cache)

Płyte główną

MSI

760GM-P21 FX PRO Series

BLACK PROFESSIONAL SERIES

Najprawdopodobniej taki :slight_smile:

pokaż log z autorunsa. Pobierz plik http://technet.microsoft.com/pl-pl/sysi … us%29.aspx rozpakuj, uruchom program, automatycznie rozpocznie się skan. Po jego zakończeniu. Menu Plik Save - zapisz raport na dysku. Spakuj ten raport i wrzuć na jakiś hosting. Link do niego podajesz tutaj.

a co z zasilaczem napisz jaki chcesz to tego(żebyś nie kupił jakiego ustrojstwa co ci spali komputer)

zasilacz 420W z cichym 12 cm wentylatorem

oraz filtrami PFC i EMI

a z jakiej firmy ten zasilacz

Nie pisze, pisze że markowy.

Odnoszę wrażenie, że ten zasilacz dopadłeś na Allegro. Radziłbym Ci nie ufać sprzedawcom na tym portalu, bo są oszuści. Spotkałem się z taką sytuacją, że przeglądałem z ciekawości gotowe komputery żeby sprawdzić co za badziewie jest na tym Allegro i trafiłem na zestaw z Tracer Highlander i sprzedawca opisał go jako dobry, cichy i wydajny zasilacz, a prawda jest taka, że to jest syf, któremu jak pójdzie zwarcie na PCB to cud będzie jak spali Ci się sama płyta główna, bo z reguły lecą wszystkie podzespoły, albo kilka podzespołów, tak więc nie kupuj na Allegro, tylko w zwykłych sklepach gdzie masz możliwość wziąć towar do ręki i obejrzeć, bo jeżeli chodzi o części do kompa, to czesto taki kit wciskają żeby tylko towar sprzedać, że głowa mała. Tu przede wszystkim chodzi o to, żeby nie było takiej sytuacji, że kupisz zasilacz, podłączysz kompa, włączysz, a on się włączy i wyłączy i okaże się, że pół kompa masz do wywalenia.