Problem z procesem jawa.exe

Witam! Jestem nowy i proszę o wyrozumiałość, ponieważ to mój pierwszy post.

Mój problem polega na tym, że Java jest uruchomiona jako proces tylko podczas “siedzenia” na przeglądarce internetowej(sprawdzałem tylko jedna stronę-kurnik). Potrzebuję Javy do programu, ale Java nie reaguje i program wyświetla mi “Brak procesu java.exe”. Próbowałem program uchuchamiać, gdy miałem net ze stronką włączony, lecz to nie dawału efektu-proces się wyłączał, a stronę diabli wzieli. Zmiana przeglądarki z jednej na drugą i.t.d. nie dały efektów. Reinstalowałem Jave i rózne wersje tyle razy, że do policzenia tego musiałbym całej rodzinie skarpetki ściągać. Dwukrotna reinstalacja też nic nie pomogła. Proszę, pomóżcie. Jeżeli coś wam wpadnie do głowy, podzielcie się.

Czy program jest w 64 bitowej wersji?

wszystko 32 bit System java i.t.d.

Otwórz ie9, kliknij w narzędzia i na uruchomione dodatki, poniżej wybierz wszystkie dodatki. Sprawdź, czy masz włączony jakiś dodatek sun microsystems. A może wyłączony?

Całkowita reinstalacja Javy za pomocą narzędzia: JavaRa

Żadnego dodatka sun microsystems nie mam (pewnie chodzi Ci o Oracle America, ponieważ właśnie Oracle przejeło od sun microsystems ). Reinstalacja javy jak i całego systemu ze wszyćkimi patycjami nie pomogła, oczym wczesniej wspominałem.

Jaki system? Skoro reinstalowałeś go, zainstaluj wszystkie aktualizacje włącznie z najnowszym Service Packiem.

Korzystałeś z wymienionego przeze mnie narzędzia?

Rozszerzenia java script blokują javę i często zapora, lub program antywirusowy.

To Ci napiszę ciekawostkę, że u mnie java sun już dwa lata temu została wydalona z laptopa. Wyświetla się w dodatkach dyployment tolkit, a ie 9 śmiga prawidłowo. Oracle z updaterami i z tym, co się przy okazji instaluje, to wielki balast dla systemu. Pobrałem ostatnią wersję. Przeczytałem regulamin oracle. Na jakie piętnaście stron same warunki, a potem, że oracle nie ponosi odpowiedzialności za program i komponenty. Java spowolniła start systemu. Za parę gierek, trzeba było pobrać kilkadziesiąt MB. Potem urosło to do kilkaset. Wyrzuciłem javę, przywróciłem system do dnia, gdy jej nie było i zajęte miejsce na C skurczyło się o 1.8GB. Więcej jest we flashu, niż na javie.