Problem z procesem jawa.exe

(Patryk Przecherka) #1

Witam! Jestem nowy i proszę o wyrozumiałość, ponieważ to mój pierwszy post.

Mój problem polega na tym, że Java jest uruchomiona jako proces tylko podczas "siedzenia" na przeglądarce internetowej(sprawdzałem tylko jedna stronę-kurnik). Potrzebuję Javy do programu, ale Java nie reaguje i program wyświetla mi "Brak procesu java.exe". Próbowałem program uchuchamiać, gdy miałem net ze stronką włączony, lecz to nie dawału efektu-proces się wyłączał, a stronę diabli wzieli. Zmiana przeglądarki z jednej na drugą i.t.d. nie dały efektów. Reinstalowałem Jave i rózne wersje tyle razy, że do policzenia tego musiałbym całej rodzinie skarpetki ściągać. Dwukrotna reinstalacja też nic nie pomogła. Proszę, pomóżcie. Jeżeli coś wam wpadnie do głowy, podzielcie się.

(falcon89) #2

Czy program jest w 64 bitowej wersji?

(Patryk Przecherka) #3

wszystko 32 bit System java i.t.d.

(Bogdan_G) #4

Otwórz ie9, kliknij w narzędzia i na uruchomione dodatki, poniżej wybierz wszystkie dodatki. Sprawdź, czy masz włączony jakiś dodatek sun microsystems. A może wyłączony?

(jeikobu614) #5

Całkowita reinstalacja Javy za pomocą narzędzia: JavaRa

(Patryk Przecherka) #6

Żadnego dodatka sun microsystems nie mam (pewnie chodzi Ci o Oracle America, ponieważ właśnie Oracle przejeło od sun microsystems ). Reinstalacja javy jak i całego systemu ze wszyćkimi patycjami nie pomogła, oczym wczesniej wspominałem.

(jeikobu614) #7

Jaki system? Skoro reinstalowałeś go, zainstaluj wszystkie aktualizacje włącznie z najnowszym Service Packiem.

Korzystałeś z wymienionego przeze mnie narzędzia?

(Bogdan_G) #8

Rozszerzenia java script blokują javę i często zapora, lub program antywirusowy.

To Ci napiszę ciekawostkę, że u mnie java sun już dwa lata temu została wydalona z laptopa. Wyświetla się w dodatkach dyployment tolkit, a ie 9 śmiga prawidłowo. Oracle z updaterami i z tym, co się przy okazji instaluje, to wielki balast dla systemu. Pobrałem ostatnią wersję. Przeczytałem regulamin oracle. Na jakie piętnaście stron same warunki, a potem, że oracle nie ponosi odpowiedzialności za program i komponenty. Java spowolniła start systemu. Za parę gierek, trzeba było pobrać kilkadziesiąt MB. Potem urosło to do kilkaset. Wyrzuciłem javę, przywróciłem system do dnia, gdy jej nie było i zajęte miejsce na C skurczyło się o 1.8GB. Więcej jest we flashu, niż na javie.