Problem z procesem "System i skompresowana pamięć"


(Bluearga) #1

Witam,

Zdaję sobie dobrze sprawę z tego, że problem ten był poruszany w internecie wielokrotnie i ogólnie jest dosyć powszechny. Niestety próbowałam już wszystkiego co w necie znalazłam i nadal nie mogę z tym dojść do ładu. O co właściwie chodzi?

Proces "System i skompresowana pamieć" w Windows 10 zżera mi 99% całej mojej pamięci. 

 

Z moich obserwacji wynika, że;

  • Proces zwiększa swoją objętość jeśli często włączam bądź wyłączam gry różnego typu. 

  • Potrafi mi kompletnie zmulić komputer jeśli pobieram duży plik w tle (np. WoWa, ESO). Jeśli mi w tym czasie wejdzie w stan uśpienia to wybudzenie go nie jest praktycznie możliwe.

  • Jedyne co pomaga to po prostu reset kompa albo wyłączenie go standardowo o ile kursor da radę (bo strasznie się ścina)

 

Od razu mówię, że korzystałam z porad stąd: http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-other_settings/proces-system-i-skompresowana-pamięć/5f74f393-3450-4ea6-abf1-e16bc9017642?auth=1 i żadna nie przyniosła skutku.

Ostatnimi czasy problem ten zaczął być wyjątkowo uciążliwy a moje kostki RAM aż piszczą z bólu i boje się, że po prostu w pewnym momencie mi je szlag jasny trafi (już ostatnio jakieś randomowe bluescreeny zaczęłam dostawać) a nie będę ukrywać, że sprzęt był drogi. Niby jest nadal na gwarancji no ale...


(==> BearPL <==) #2

Witaj, Możliwe że to przez bluestacka ci muli