Problem z procesem systemowym csrss.exe


(Unknown 88) #1

Witam,

Tydzień temu formatowałem dysk i stawiałem na nowo system. Pojawił sie problem po instalacji a mianowicie co jakiś czas wymienony w temacie proces csrss.exe wykorzystuje ponad 90% procesora, połączenie z internetem zostaje zrywane, tzn. stopniowo spada prędkość łącza aż do zera i wtedy nic mi nie zostaje jak tylko restart, po czymm za 10-20 minut znowu ta sama sytuacja. Czy ktoś wie w czym jest problem ?

Pozdrawiam


(Cosik Ktosik) #2

Sprawdź, czy opisywany tu problem nie dotyczy też Ciebie:

http://www.kaspersky.pl/about.html?s=ne … newsid=707

Ewentualnie wyłącz usługę Posłaniec. Panel Sterowania->Narzędzia administracyjne->Usługi. Znajdź go tam, wejdź w jego właściwości i wyłącz automatyczne uruchamianie. Potem daj na Zatrzymaj.


(Chillout) #3

http://www.liutilities.com/products/win … ary/csrss/


(Unknown 88) #4

Posłaniec był wyłączony, a co do tego wirusa to skanowałem kompa kilka razy i nic, ale jeszcze sprawdzę i czy aby na pewno nie jest to ten wirus. Dzięki za pomoc.

P.S a czy to może być jedna z tych dwóch przyczyn czy może coś jescze jest co mogę zrobić by wyeliminować problem ?

W dniu 20.04.2008 , o godzinie 15:38 został dopisany post przez radosny

Znalażlem w edytorze rejestru wpis c:\Windows\config\csrss.exe to jest w polu “nazwa”, w polu “typ” jest REG_SZ a w polu “dane” znajduje się tylko csrss. Czy mam ten wpis usunąć ? Skanowałem NOD’em 32 i nic nie wykrywało, może ten wpis ma zostać ? Proszę o poradę


(Enter6000) #5

c:\Windows\config\csrss.exe << czy w tej lokalizacji znajduje się ten plik? Sprawdź.

U mnie w tym folderze nie ma żadnych plików, więc możliwe, że to powoduje problem.


(Unknown 88) #6

To co podałeś to jest plik, który znajduję się w \HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ShellNoRoam\MUICache\ wraz z wieloma innymi plikami