Problem z procesem Usług kryptograficznych

Witam, rowniez mam problem z procesem Usług kryptograficznych. Od paru dni zauwazylem w menadzerze zadan, ze Usluga Kryptograficzna za bardzo obciaza procesor, u mnie jest to ok. 20% przy AMD FX™-6100 Six-Core Processor 3.30 GHz. Nigdy ta usluga nie dawala o sobie znac, codziennie lubie zerkac na menadzer zadan i nigdy takiego przypadku nie mialem. Najciekawsze jest to, ze po uruchomieniu systemu nie jestem w stanie wlaczyc menadzera, wierszu polecen i pewnie wielu innych narzedzi, dopiero po jakis 30min sie to odmula i moge je wlaczyc. Reczne wylaczanie tej Uslugi w menadzerze lub w services.msc nic nie daje, bo po jakims czasie znowu sie zalacza. Ciekawe rowniez jest to, ze proces tej uslugi blokuje wiele exe. np. chcialem zanstalowac gre przeskanowac dysk lub wlaczyc jakis program musialem pierw wylaczyc poprzez menadzer ten proces i dopiero puszczalo mi instalacje itp. Zauwazylem, ze windows defender jest tak samo wylaczony po starcie systemu i sie wlacza dopiero wlasnie po jakis 30min, tak jak menadzer itd. Co prawda dzis normalnie od uruchomienia systemu dziala defender, ale prze 3 ostatnie dni tak nie bylo. Dodam rowniez, ze nie moge z updatowac windowsa , staje mi na 20%, ale juz nie wiem, czy przez to, ze sie dlawi od tej Uslugi, czy o co chodzi. Przed ta aktualizacja byla jakas inna i ja udalo mi sie pobrac po paru probach i przerywania tej Uslugi, natomiast tej juz nie jestem w stanie. Zauwazylem tez, ze nie moge np. wlaczyc services.msc poprzez Uruchom, bo wywala mi jakis blad, ze administrator to zablokowal, czy cos podobnego. Problem w tym, ze ja mam uprawnienia administratora i jestem jedynym uzytkownikiem komputera.
Wdal mi sie jakis wirus, zle siadl update windy?
Z gory dzieki za poswiecenie mi uwagi, pozdrawiam.