Problem z procesorem 2 rdzenie a powinny być 4

Witam mam pytanie, kupiłem używany procesor Intel Core 2Quad Q6600 4x 2,40GHz i w menadżerze urządzeń pokazuje mi że są 4 rdzenie a w menadźerze zadań w Wydajność tylko 2 rdzenie. Czy to ze tam są 2 rdzenie oznacza ze pozostale 2 są wylączone?. Jeśli tak to jak je włączyć.

Sprawdź w msconfig > rozruch > opcje zaawansowane > czy przypadkiem nie masz zaznaczone 2 rdzenie przy “Liczba procesorów”. (odznacz > zastosuj / lub wybierz 4 i zastosuj)

No sprawdzalem mam tak tylko 1 lub 2 rdzenie.

A płyta główna obsługuje ten model procesora?

Dla pewności pokaż nam jak wykrywany jest procesor w CPU-Z Portable.

Tak obsluguje. Moja płyta to Gigabyte G41M combo

http://www15.speedyshare.com/file/2HS5T … tytulu.jpg

Jeśli w programie CPU-Z nie ma przekłamania to twój nowy procesor nie jest wykrywany poprawnie. Jeśli płyta główna obsługuje ten typ procesora, procesor nie jest uszkodzony, można spróbować zaktualizować bios.

Q6600 powinien być wykrywany tak jak na zrzutach w tym linku http://www.proline.pl/?n=intel-core-qua … -predkosci czyli w dolnej części ma być koniecznie Cores:4

Jak już masz CPU-Z (dla pewności tu http://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/1.59-32bits-en.zip jest najnowsza wersja) to pokaż nam jeszcze zrzut z zakładki Mainboard, być może masz starszy BIOS niż jest wymagany dla tego procesora.

Jak orientujesz się w obsłudze BIOSu to sprawdź jak tam wygląda sytuacja z wykrywaniem rdzeni, czy winny nie jest system. Możesz też przywrócić domyślne ustawienia w BIOSie.

Proszę http://www10.speedyshare.com/file/w3PX7 … tytulu.jpg

Nie orientuje się niestety.

BIOS masz w najnowszej możliwej wersji, nie jest on więc problemem. Wracając do niego dobrze by było przywrócić domyślne ustawienia - musisz wejść do niego przy starcie komputera klawiszem Delete i ujrzysz obraz podobny jak tutaj http://www.legitreviews.com/images/revi … 1_main.jpg wybierasz opcje Load Optimized Defaults (Load Default Settings gdyby tej nie było) i potwierdzić klawiszem Y, potem zapisujesz ustawienia opcją Save & Exit Setup. Po automatycznym uruchomieniu komputera sprawdź czy wtedy też wykrywa tylko 2 rdzenie.

Tak dalej są tylko 2

http://forum.pclab.pl/topic/476962-Komp … e-w-Q6600/ Zostaje jeszcze ta modyfikacja z trzeciego posta.

kieles1995 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Zrobiłem tą modyfikacje i po restarcie systemu zmienia się to spowrotem na 2.

Dodane 11.02.2012 (So) 2:59

Ok temat można zamknąć. Jak lukash napisał wystarczyło odznaczyć sorki ale nie zauważyłem tego prędzej.