Problem z procesorem i5 2400

Wczoraj kupiłem procesor Intel Core i5 2400. Wg tej strony jego maksymalna temperatura to 72 stopnie, po 10 min grania w NFS The Run temperatura wynosiła 97 stopni!!! Na procesorze jest świeżo nałożona pasta. Jakie mogą być przyczyny takich temperatur?

Nowy czy używka?

Możliwe nieprawidłowe założenie coolera na CPU lub coś z jego czujnikiem?

Program Core Temp, uruchom, pograj z 30 minut i wrzuć tu screen z temperatur CPU.

Używany, podobno 100% sprawny.
Dosłownie minuta wyścigu i trzeci rdzeń osiąga temp 94 stopni

Źle dokręcony/doczepiony radiator na 95%. Raz tak sam zrobiłem i miałem podobną sytuację.

Tzn? Przymocować go mocniej?

Albo uszkodzony?

Możliwe, że któryś zaczep nie załapał albo się złamał. Zrób tak: odpal stress test i dociśnij ręką radiator. Obserwuj temperaturę i daj znać.

Wykręciłem radiator, starłem trochę pasty, bo chyba było jej za dużo i przyczepiłem radiator ponownie, po kilku min gry, wszystkie rdzenie miały 70 stopni. Jest lepiej, jednak wydaje mi się, że ten procek powinien tego nfs’a łyknąć bez żadnego problemu

Nadal dziwne, że aż 70 stopni w sumie. Chłodzenie boxowe? Jeśli tak to pewnie jakaś gorsza sztuka Ci się trafiła :stuck_out_tongue:

On będzie się grzał, bo to TDP 95 W - może masz za słaby cooler (BOX i na nim mogą być takie temperatury) lub masz problem z odprowadzaniem ciepła z obudowy?

Edit:

I ten CPU na BOXie może mieć przy obciążeniu około 70 stopni.

Zapomniałem o obudowie. Jeśli pomyślę to na boxowym chłodzeniu na Q9550 miałem kiedyś przy obciążeniu ponad 70. Masz rację. Najlepiej kupić jakiegoś Spartana LT i mieć spokój.

Cooler jest z poprzedniego procesora Celeron G1610. Dodam, że nawet przy tych 94 stopniach nie zauważałem spadków wydajności

Nie może mieć takich temperatur - max 70, a czym niżej tym lepiej.

Tcase to 72C, czyli na najgorętszym rdzeniu do 77C max dokładnie mówiąc.

Trochę GTA5 i max temp to 72C, poza tym poczytałem trochę i ludzie piszą, że Sandy Bridge osiągają temp do 80C

Rób jak uważasz.

Nie ma tragedii, ale jakiegoś Spartana LT możesz kupić albo zainwestować w Fortis 3 (przyszłościowe).

Jeśli chłodzenie od celerona, no to tutaj jest właśnie problem. Jest mniejsze i ma inną stopkę dlatego tak dobrze nie przewodzi ciepła.