Problem z procesorem i5 6600

Witam od kilku dni mam problem procesorem (raczej) a mianowicie taki, że gdy ostatnio wszedłem na komputer pograć w gre Leauge of Legend i cs:go to podczas rozgrywki ekran mi staje na kilka sekund i widzę, że fps spada do 0 po czym “ożywa” i mogę grać dalej ale to jest co kilka/kilkanaście sekund próbowałem czyścić komputer ccleanerem i wszystko by mieć czysto i bez wirusów i nadal nic to nie daje bardzo bym prosił o pomoc.

Mój PC:

CPU - i5 6600

GPU - radeon r9 380 4 gb msi

Płyta główna -  msi h170 pro-vdh

Zasilacz - Silentium PC Vero L1 600W

Dysk - WD CAVIAR GREEN 1TB

Ram - 16 GB 2133 MHZ CL 14 od hyperX (2x8)

System jaki mam to 8.1 z update do 10 który obecnie mam.

Ps. dodam, że w gry graficzne typu hurtworld, world of tanks gram normalnie.Dodam również, że sprawdzałem temperatury to w spoczynku 25-30 stopni  a w rozgrywce 60-70 stopni w cs:go

 

A przed tym co robiłeś? może aktualizowałeś jakiś sterownik?

 

Profilaktycznie wklej cały scren smart dysku z najnowszego HD Tune Pro, zakładka health.

wejdź do menadżera zadań i zobacz który proces powoduje nadmierne użycie pamięci i procesora. ccleaner nie służy do ochrony antywirusowej.

Nic nie aktualizowałem po prostu pewnego dnia wszedłem pograć w wota i po 3 dniach nie byłem na lolu więc wszedłem i ten błąd wystąpił.

http://screenshot.sh/mFAgzLRRIU6HM screen z screen shooter tego smart dysku z zakładki health.

niczego nie znalazłem szczególnego co wyglądało by na wysokie zużycia procesora i ramu.

ps. może muszę zrobić “format” czyli przywrócenie systemu do stanu początkowego ? choć nic szczególnego nie robiłem w systemie.

przeskanuj wszystkie dyski Advcleaner oraz Malwarebytes Anti-Malware. po skanowaniu usuń obydwa programy

 

Dysk wygląda na OK.

 

Jeśli chodzi o CSa, to wygląda, że problem jest poza kompem, net, serwer, gra - bo wielu ostatnimi czasami narzekało.

 

Forum CSa i popytaj.

 

Dodatkowo program Ccleaner i wyczyść kompa ze śmieci.

 

Sprawdź błędy na dysku narzędziem systemowym.

 

Defragmentacja partycji.