Problem z procesorem intel core 2 duo, dziwny dźwięk

Temat długi i mam nadzieję że ktoś w całości przeczyta.

sprzęt :

Wydaje mi się, że to coś innego niż procesor, bo komputer by się zawieszał.

Napisz:

  1. jaki system operacyjny posiadasz na tym komputerze;

  2. jaką wcześniej miałeś kartę graficzną i czy ją nadal posiadasz - może wróć do niej w celach sprawdzenia zachowania komputera/systemu?

3, jak wymieniałeś kartę graficzną, to czy odinstalowałeś sterowniki i soft od niej a dopiero potem instalowałeś go do tej nowej graficznej?

  1. Możesz zawsze wgrać inny/starszy BIOS (np. F12) i zobaczyć jak to z tym OC procesora;

Dziwny są te błędy/alerty BIOS-u dotyczące procesora - może coś mu się jednak stało - przypadkowa zbieżność z wymianą karty graficznej? A może to coś z płytą główną się niedobrego dzieje?

lorek32, zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

  1. Windows 8.1 professional 64 bit

  2. wcześniej miałem gigabyte gt 430 1gb

  3. tak odinstalowałem wszystko od starej karty i zainstalowalem stery do nowej

  4. sprobuje wgrac starszy BIOS.

Te alerty mnie niepokoją i to bardzo. 

A jaki dźwięk jest z karty graficznej?

Podłącz przez HDMI do telewizora i sprawdź.

Chyba czysta instalka wraz z odpowiednimi sterownikami będzie wymagana.

Spróbuj najpierw wyłączyć w biosie… IEEE1394 (Firewire). Zmagałem się z podobnym problemem kilka lat temu. Szukałem po forach, pytałem producenta - dopiero jakiś łepek/praktykant mi podpowiedział. Chodziło o przerwania (tak, w 2016 roku może być jeszcze problem z przerwaniami w Windowsie…).

I jeszcze ewentualnie ustaw w BIOS-ie bezpieczną konfiguracją (Fail-safe configuration) czy jak to się nazywa - czasami pomaga.

No i jak nie pomoże rada bachus’a, to wróc może do tej starej karty graficznej (ale wpierw odinstaluj stery i soft od tej nowej).

Ewentualnie użyj punktu przywracania systemu z początku lutego sprzed wymiany/instalacji nowej karty grafiki (to na starej grafie).

niestety ale nic nie pomogło, myślę czy nie pójść do informatyka i mu tego nie dać ale słyszałem że nawet za błahostki kasują jak za zboże. 

Jak umiesz to dla pewności przeinstaluj system operacyjny.

najlepsze jest to że problem powstaje w grach np. heroes 5 a jak włączyłem piosenkę na YT i heroes 5 kampanię to strasznie zmulił. dodam że kiedyś na starej jeszcze grafie normalnie działało. 

Dźwięk jest tylko taki w przeglądarce i grach. Filmy na kompie i seriale ŚCIĄGNIĘTE z neta normalnie chodzą. 

Zaktualizowałem Bios z wersji F14 do F12 i normalnie podkręca procesor więc jeden problem z głowy ale powiem wam że mój komputer to chyba jakaś zmienna kobitka. Dlaczego? A no włączył mi się raz komputer bez karty graficznej tzn. komputer jej nie wykrywał i dźwięk był w porządku, ale po restarcie kompa i jak już kartę normalnie czyta to dźwięk się znów zepsuł. 

Hej,

A spróbuj w menadżerze urządzeń wyłączyć kartę dźwiękową odpowiedzialną za miksowanie dźwięku po HDMI - coś w stylu NVIDIA High Definition Audio.

Pozdrawiam,

nie pomogło niestety. 

Z tego co piszesz może wynikać, że powodem problemów jest ta nowa karta graficzna - może ona jest uszkodzona, albo problemem są ustawienia/konfiguracja jej dotyczące?

Informatyk/fachowiec też potrzebuje poświęcić sporo swojego czasu na zdiagnozowanie, gdzie leży problem, więc się nie dziw, że to kosztuje. Dlatego to co możesz, zrób sam.

  1. postawienie na czysto (od nowa) systemu Windows i wgranie sterowników do nowej grafy.

  2. na starej grafie jest wszystko OK, bo nie zauważyłem, żebyś o tym wyraźnie napisał?

@lorek32: jak napisał @Pablo_Wawa wypadało by na 100% wyeliminować problem sterowinków/DirectX itd. stawiając czysty system operacyjny. Jak ja bym do tego podszedł:

  • szybki backup całości systemu i na czysto postawienie dla testu nowej instancji Windowsa,

tak jak mówicie będę musiał zrobić ale opiszę wam jeszcze parę rzeczy. 

Cały ten problem pojawił się od momentu wymiany karty graficznej, obecna gtx 650 2Gb była kupiona jako sprawna i mało tego dzwoniłem ze sprzedającym to nawet podesłał mi filmiki i zdjęcia gdzie karta normalnie chodzi. Informatyk od razu mi powiedział że jest brak kompatybilności itp. od wymiany tej karty wszystko poszło się rypać. system na nowo postawię ale to dopiero w przyszłym tygodniu bo teraz nie mam nawet na to czasu. 

Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?? Swoją drogą może to karta dźwiękowa?? Słyszałem jeszcze żeby sprawdzić kondensatory ale nie wiem gdzie one są i co to jest. 

Hej,

A jakim portem masz podłączony monitor - DVI czy HDMI?

Pozdrawiam,

portem DVI