Problem z procesorem intel i7 3770

Witam mam takowy problem z procesorem intel i7 3770 przy włozeniu go do dwóch płyt nie startuje bios soket jest poprawny oraz bios zaktualizowany do najnowszego. Procesor na płycie głównej w serwisie startuje jaki może być problem według Was ?

Płyty główne uzywane przeze mnie:
asus p8p67 ver 3.1
msi jednakże jest ona w serwisie jeszcze i model podam jutro gdy odzyskam komputer
płyte serwisową również jeśli dostane jej model.

Resetowałeś bios?

bios był resetowany oraz dzięki technologi zastosowanej na płycie msi b75a-g41 aktualizowałem bios od najstarszej wersji do najnowszej, bo czasami jest tak, że na nowszej wersji coś chrupie. I co każdą aktualizacje sprawdzałem czy procesor działa. Mogłem to robić bo na płycie znajduje się i3 2120.
płyty głównej na której procesor działał nie poznam bo jest ona już nie dostępna w serwisie.
Dodatkowe informacje o których zapomniałem wspomnieć za co przepraszam.
Płyta przy uruchamianiu normalnie “powinna” w przypadku złego procesora kilak razy zapiszczeć jako ukazanie błędu niestety na i7 3770 to się nie dzieje.
Szukając błędu w ramie zmieniłem go 5 krotnie (mam wielu kolegów) i również nie startował bios. Po uruchomieniu ciągle był niestety czarny ekran.
Jeśli sa potrzebne dodatkowe informacje proszę pytac. Dziwi mnie tylko fakt że na tej płycie serwisowej ktorej juz niestety nie mogę poznać (wynika to z faktu ze plyta poszla jako zamiennik do jakiegos klienta) procesor startował, a na asus p8p67 ver 3.1 oraz obecnej msi b75a-g41 nie startuje.