Problem z procesorem po zmianie płyty głównej!

Witam!

mam problem z częstotliwością szyny FSB pod płytą główną ASUS A7N8X-E Deluxe. Wcześniej miałem płyte MSI i wszystko było dobrze. Ale teraz jak włorzyłem nowa płytke główna to obniża mi prędkość procka (zamiast 133 MHZ mam 100 MHZ!) jak przestawie na 133 to komp się nie włącza. Znalazłem na płycie zworke do FSB która można ustawić na DEFAULT (FSB400/333/266) oraz FSB2000. Zmieniam więc zworke z default na 200 i resetuje ustawienia biosu zworką CLRTC1, i za pierwszym razem komp uruchamia sie z 133MHZ a po ponownym uruchomieniu już się nie uruchamia i trzeba ustawić na 100 :frowning: mój procek (zabytek)_ AMD Duron 1200+ nie podkrecany, BIOS płyty głównej nie był flashowany. Mam pytanie: czy mozna to jakoś zrobić żeby procek pracował ze 133MHZ czy ta płytka nie obsługuje już takich zabytków :frowning: ? Teraz zamiast Durona 1200 mam Durona 1190 :frowning:

Duron ma szyne 200Mhz czyli FSB musi być na 100.

Wiem, ale wczesniej mialem 133 MHZ :slight_smile: a poza tym w programie AIDA32 i we wlasciwosciach MOJ komputer>wlasciwosci. pokazuje mi durona 1.19 a wczesniej pokazywal 1200

:? Może to była szyna pamięci DDR a nie proceora

AMD Duron 1200Mhz

technologia: 0.18 mikrona

Soket A (Soket 462)

taktowanie 1200Mhz

Mnożnik 12x

obsługiwane 3DNow!+, MMX+, SSE

czyli na tym procesorze standardowa magistrala jest 100 wiec raczej nie mogles miec 133 no chyba ze sam przestawiales :smiley:

:o :o twoje FSB to 100MHZ anie 133MHZ

na 133 w zyciu nie pojdzie ci ten Duron :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

dlaczego nie pojdzie plyte ma dobra wiec mozliwe jest ze moze go podkrecic o 33 MHz wiecej na FSB jesli ma jakas dobra wersje proca. Jest szansa ze to by sie udalo :wink: