Problem z procesorem

Witam postanowiłem naprawić kuzynowi komputer który po chwili działania się zawieszał (płyta asus M3A, procesor AMD Phenom 9500, 1GB ram, zasilacz FEEL I, grafika 8600GT ). W domu posiadam 2 komp sprawny na podstawke AM2/AM2+(płyta GIGABYTE GA-M57SLI-S4, procesor Athlon 64x2) odrazu zacząłem wszytko sprawdzać został mi procesor i po jego podmianie na Athlon 64x2 komputer zaczął działać stabilnie (testowałem programem Orthos prawie 4h). A więc padło na procesor tylko problem w tym że Phenom 9500 na moim kompie działa stabilnie (test Orthos 2h) więc w czym problem dalej nie wiem narazie mam podmienione procesory i wydaje się wszystko ok tylko czemu Phenom powoduje zawieszanie komputera na płycie asusa a na płycie Gigabyte w moim kompie działa wszystko ok???

Zasilacz pewnie się nie wyrabia. Za dobry to on nie jest.

Przy komputerze w którym masz Athlona 64x2 masz inny zasilacz? Jeżeli tak to podaj producenta/moc

Feel I jest do wymiany (czarna lista)

tak tylko że w komputerze z płytą asus również miałem podmieniony zasilacz i nic z tego dalej się zawieszał na procku Phenon a zasilcz wziąłem z kompa od athlona 64x2 który działa stabilnie już od 3 lat firma Logic 400 wiem że to szit tak jak Feel ale działa stabilnie u mnie w kompie a na nowy nie stac także to nie wina zasilacz

Dodane 31.08.2012 (Pt) 18:08

ale dziwne jest to że na phenonie zasilacz by miał nie wyrabiać a na athlonie 64x2 wszystko jest ok dziwne

Generalnie z tego co czytałem kiedyś w którymś z czasopism to seria Phenom’ów bez zakończenia xx50 w oznaczeniu. (9500 jest ble ale 9550 już jest fajny :smiley: mam nadzieje że zrozumiale napisałem) potrafi świrować sama z siebie na różnych płytach głównych. Taka wada konstrukcyjna. :wink:

myślałem też że może płyta świruje ale to na 2 procesorze też by wyszło, podmienie te procki i tyle wezme ten niby “wadliwy” chociaż u mnie działa i zobacze, jak z czasem u mnie zacznie zawieszać kompa to wezme od kuzyna kase na procesor:)

Dodane 31.08.2012 (Pt) 18:24

może ktoś jeszcze ma jakieś pomysły??