Problem z procesorem

Witam,

Wczoraj próbowałem wymienić mój procesor intel pentium e6300 na intel xeon e5450. Więc musiałem przerobić gniazdo pod intela xeona. Wyciąłem nożykiem do tapet 2 plasticzki. Potem zauważyłem że moja płyta nie obsługuje xeonów, więc włożyłem stary procesor i kiedy włączałem komputer to nic się nie włączało. Procesor się nie włączał dlatego płyta główna nie działała. Przypomne że przypadkiem na to złote na procesorze pasta mi się minimalnie pojawiła nie wiem skąd więc wziąłem śline troszeczkę na palec przetarłem i wytarłem koszulką. Co zrobić? Dlaczego stary procesor nie działa?

Sprawdź czy na pewno wszystkie piny w gnieździe są prościutkie. Jeżeli dalej nie będzie odpalał pomimo poprawnego montażu to płytę masz raczej na 99.999999999999999999999999999999999999999% do wywalenia.

Z ciekawości, jaka to płyta ?

Gigabte ga G31M-ES2L

A powiesz mi gdzieś do 200zł płyte główną która ma wszystko odentyczne co ta tylko ma gniazdo lga 771? Aha i mógłbym ściągnąc adapter z xeona i gdybym ściągnął to by poszedł na lga 771?

Btw, mikrokody pod xeona do tej płyty są, to dlaczego twierdzisz, że nie obsłuży tego procka (zwłaszcza, że obsługuje quady 45nm) ? Poddałeś się już z tą płytą ?

Nie widzę sensu pchania się na siłę w płytę pod 771, zresztą ich ilość z tego co widzę można policzyć na palcach jednej ręki.

 

Ogólnie to tak wygląda:

Ehh… tu jest ograniczenie do 0.22 mb a zdjecia z tel. zajmują 4mb.

To jaką płytę kupić żeby miała wszystko to samo tylko w lepszej cenie?

Do starej podstawki imo nie ma co dokładać, więc równie dobrze mógłbyś kupić drugą taką samą płytę jaką masz (widzę, że stoją koło 100zł) a jak chcesz coś lepszego powiedzmy to np. (nie ma grafiki na płycie):

http://allegro.pl/gigabyte-ga-ep35-ds3-s775-gw-12m-fv-i5861691318.html

Jak masz foty starej płyty to wrzuć na jakąś stronę hostingową.

Czyli co? Wywalić starą płytę i kupić nową identyczną? Nie da się już nic zrobić z starą?

A bo ja wiem, nie napisałeś nic odnośnie prób uruchomienia tamtej płyty (po zmontowaniu uruchamia się w ogóle coś choć na chwilę ?). Jeżeli zrobiłeś w gnieździe zwarcie to płyta do kosza.