Problem z procesorem

Mam taki problem że jak włączam komputer to pisze w biosie że mam taktowanie procesora 1.20 GHz ,a w systemie pisze że mam 2.49 GHz. Prawidłowym taktowaniem jest 2.49 GHz. Mam też problem w grze cs:go ponieważ mam stale 30-60 fps ,a ostatnio są wielkie spadki po 20 minutach gry. Również moje chłodzenie chłodzi głośniej jakby komputer był przeciążony ale dzieje się to gdy zmieniłem procesor na 2 duo e8400. Zmieniłem Bios na wersję F9 z wersji F3 gdyż procesor nie obsługiwał biosu F3 Proszę o pomoc !
wersja biosu F9
płyta główna Gigabyte G31M-S2L.
obecny procesor 2 duo e4600
karta graficzna radeon hd 6450
zasilacz 400 WAT
P.S a program inaczej pokazuje :

Dla procesora E4600 ustaw w biosie na sztywno: FSB 200 MHz i mnożnik x 12 i zapisz na końcu bios Save.

Bo teraz wygląda, że pracuje na mnożniku x 6 lub należy obciążyć CPU (dowolny program) i sprawdzić, czy w systemie podniesie się na 2400 MHz, bo może działa oszczędzanie energii i masz 1200 MHz.

Sciągnij HWmonitor. Uruchom program, zostaw go i włącz grę. Jak będą spadki FPS to zamknij grę i pokaż screen programu z temperaturami.

Masz e8400? Jeśli tak to włóż go bo jest lepszy, tylko nie zapomnij o paście i dobrze zamocuj chłodzenie.

w grze mam tak do 60 stopni a w spoczynku 40 stopni ale e8400 jest coś z nim bo temperatura 80 stopni w spoczynku normalna nie jest a paste nakładam dobrze :slight_smile:

To bardzo zmęczone CPU, więc możliwe, że uszkodzony?

Do niego potrzebujesz wysoki cooler Intela, najlepiej z miedzianym rdzeniem - stosuj mało dobrej pasty (najlepiej MX2) i tylko zabiel powierzchnie CPU i coolera.

Zacznijmy od tego, ze E były instalowane w desktopach i laptopach, o którym u Ciebie mowa? W przypadku desktopa, to na sprawnym prcku i setowym chłodzeniu nie powinieneś tyle wyciągnąć, nawet jakbyś źle apstę dał…

Hej,

Ze screenu z CUP-Z wynika, że procesor jest na podstawce 775 LGA - czyli jednak desktop.

Pozdrawiam,
Dimatheus

[quote=“Dimatheus, post:7, topic:565762”]
Ze screenu z CUP-Z wynika, że procesor jest na podstawce 775 LGA - czyli jednak desktop.
[/quote]Mea culpa!

Hej,

Spoko, czasami niektóre informacje jakoś tak same z siebie umykają. :slight_smile:

Pozdrawiam,
Dimatheus