Problem z prockiem Pentium D i wentylatorem!

Siema. Ostatnio czyściłem cooler boxowy bo był cały zakurzony, co się z tym wiąże, wyższa temp. i głośniejsza praca. Więc zabrałem się do pracy.

Najpierw odłączyłem wszystko od komp., później przekręciłem te cztery jakieś blokady, żeby dało się odłączyć od płyty. Kiedy już wyjąłem, przeczyściłem sprężonym powietrzem, założyłem wiatrak na miejsce no i całe chłodzenie zamontowałem na procku tak jak było.Kiedy włączyłem komputer, zaczęło cośpiszczeć, więc odkręciłem obudowę i dzwięk dochodził właśnie z chłodzenia, ale podejrzewam, że to od procesora.

Kiedy komputer się włączył, programy się załadowały, włączyłem gadżet pulpitu, w którym pokazywało, ile procent wykorzystuje każdy rdzeń ( obciążenie ).

Kiedy piszczało, komputer miał na 2 rdzeniach 100 %, kiedy przestało piszczeć 1 rdzeń 15 % a drugi 20 %, czyli normalnie. Kiedy włączyłem przeglądarkę, komputer sam się wyłączył.

Co może być przyczyną ? Co źle zrobiłem, czy może coś z zasilaniem, zasilaczem ?

Odpowiedzcie proszę, bo siedzę na starym laptopie, na którym nawet muli się przeglądarka :smiley:

Misiek1227 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Ja bym na Twoim miejscu jeszcze raz złożył wszystko od początku i jeszcze raz wyczyścił,może jakiś pyłek się dostał na podstawke procesora lub coś w tym stylu…

Czy nałożyłeś nową pastę termo przewodzącą?

Przed ponownym założeniem radiatora oczywiście przekręciłeś cztery pushpiny z powrotem do pozycji wyjściowej? Podczas montażu każdy z nich charakterystycznie kliknął? Podłączyłeś zasilanie wentylatora do płyty głównej? Czy sam radiator przylega równomiernie do procesora? Czasami możliwe jest takie jego usytuowanie, że opiera się jedną krawędzią o jakiś element płyty i nie przylega wtedy do procesora…

:roll:

Misiek1227 , to wg Ciebie jest konkretny temat? Zapoznaj siez linkami które podałem Ci w poprzednim poście i spróbuj jeszcze raz.

Słuchajcie, ale ta np. pasta to może być przyczyną wyłączania się komputera ? Czy nie równomierne przyleganie tego chłodzenia do procesora to przyczyna takiego zachowania procesora, że jak piszczy to są na 100 % 2 rdzenie obciążone a jak nie piszczy to jest normalnie czyli 1 rdzeń 20 % drugi 30 % ???

Nie jestem informatykiem tylko amatorem i za bardzo nie wiem co zrobić.

Tak jak mówicie, założyłem po wyczyszczeniu całe chłodzenie, każdy ten słupek, kliknął, tak jak mówiłeś, kiedy przykręcałem, nie wiem co zrobiłem źle, wszystko jest tak jak wtedy. Może coś z zasilaczem, procek nie dostaje odpowiedniej ilości prądu i wariuje ???

Mam zasilacz TRACER HIGHLANDER… 400 W pod ten zasilacz jest podłączone:

-karta palit 7300 GT

-2 dyski, 1 WD 160 GB, 2 WD Green caviar 500 GB

-procek pentium D

-napęd DVD

-i chłodzenie procesora