Problem z profilem lokalnym - Windows go nie znajduje!

Witam, to mój pierwszy post.

Problem pojawił się dzisiaj. Podczas działania kompa zabrali prąd. Po ponownym uruchomieniu pojawia sie komunikat:

System windows nie może znaleźć profilu lokalnego i loguje się przy uzyciu tymczasowego. Nie ma nic na pulpicie. Straciłem wszystkie ustawienia. Np. tapetę na pulpicie. Nie pamięta też zakładek w mozilli, jest problem z antywirusem, i komp dział jakby wolniej.

Próbowałem przy użyciu F8 zrobić ostatnie dobre ustawnienie i nic. Przywracania systemu nie moge zrobić, bo nie moge znaleźć jakiegokolwiek punktu. Nie można cofnąć do innego miesiąca np.

Próbowałem tez przy użyciu płyty z xp naprawić system ale nic to nie zmienia.

Bardzo prosze o wszelka pomoc, co mozna zrobić?

Jedyne wyjście to zalogować się w trybie awaryjnym na konto admina i stworzyć nowego użytkownika (profil), po czym przekopiować część z plików ze starego, częściowo uszkodzonego profilu do nowego.

Aby skopiować pliki do nowego profilu użytkownika

Po utworzeniu profilu możesz do niego skopiować pliki z poprzedniego profilu. Do wykonania tych czynności potrzebne są co najmniej trzy konta użytkownika, w tym konto nowo utworzone.

  1. Zaloguj się na konto użytkownika inne niż właśnie utworzone lub konto, z którego chcesz kopiować pliki.

  2. Otwórz folder Dokumenty, klikając przycisk Start, a następnie klikając polecenie Dokumenty.

  3. Kliknij menu Narzędzia, a następnie kliknij polecenie Opcje folderów.

Jeśli menu Narzędzia jest niewidoczne, naciśnij klawisz ALT.

  1. Kliknij kartę Widok, kliknij opcję Pokaż ukryte pliki i foldery, wyczyść pole wyboru Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego, a następnie kliknij przycisk OK.

  2. Zlokalizuj folder C:\uzytkownicy\stara_nazwauzytkownika, gdzie C oznacza dysk, na którym zainstalowano system Windows, a stara_nazwauzytkownika to nazwa profilu, z którego chcesz kopiować pliki.

  3. Zaznacz wszystkie pliki i foldery znajdujące się w tym folderze oprócz następujących plików:

• Ntuser.dat

• Ntuser.dat.log

• Ntuser.ini

  1. Kliknij menu Edycja, a następnie kliknij polecenie Kopiuj.

Jeśli menu Edycja nie jest widoczne, naciśnij klawisz ALT.

  1. Zlokalizuj folder C:\uzytkownicy\nowa_nazwauzytkownika, gdzie C oznacza dysk, na którym zainstalowano system Windows, a nowa_nazwauzytkownika to nazwa nowo utworzonego profilu użytkownika.

  2. Kliknij menu Edycja, a następnie kliknij polecenie Wklej.

Jeśli menu Edycja nie jest widoczne, naciśnij klawisz ALT.

  1. Wyloguj się, a następnie zaloguj się jako nowy użytkownik.

Jeśli masz wiadomości e-mail w programie takim jak Poczta systemu Windows, musisz je zaimportować wraz z adresami do nowego profilu przed usunięciem starego. Jeśli wszystko działa poprawnie, możesz usunąć stary profil.

taka instrukcję znalazłem tylko że to z visty chyba a ja mam xp.

mam jednak problem i pytania:

  1. jak wyczyścić pole wyboru?

  2. jak zlokalizować ten folder c:\uzytkownicy\stara nazwa

(windows mam na dysku c konto z którego chce kopiowac to jarek)

pomóżcie(((:

może ktoś to prościej opisze

Dodane 28.03.2009 (So) 10:49

aha i w jakim trybie to wszystko robić? nowe konto utworzyłem w trybie awaryjnym. czy potem trzeba w celu kopiowania tych plików przelogować sie na inne konto niż utworzone w trybie normalnym?