Problem z programami (Acer Extensa 5620z)

1 pytanie:

Jeśli na lapku jest napisane 1,86GHz dwurdzeniowy. To ile on ma w rzeczywistości? Kolega mi mówił, że powinien mieć 3,72GHz dlatego, że jest dwurdzeniowy. Co o tym sądzisz?

Mój laptop ma dopiero coś ponad 4miesiące… Od pewnego czasu zauważyłem, że mi się zmieniają ustawienia… Jak zapewne wiesz są ustawienia które określają prędkość(minimalna, średnia, maksymalna) procesora, jasność wyświetlacza itp. Gdy laptop jest ładowany i gdy odłączony. Dostosowałem je do swoich potrzeb zapisałem i było ok. Teraz gdy włączam lapka to raz świeci mocniej raz słabiej. Zmieniają się ustawienia. Więc ustawiłem znów i je zapisałem… Po ponownym włączeniu komputera znów są inne i nie wiem co jest.

2 pytanie:

Dlaczego się tak robi, skoro je zapisałem…?

Trudno mi powiedzieć kiedy się zawiesza; dzieje się tak gdy: robię coś robię, chcę wybrać jakąś opcję klikam; przymuli go i trach: “Program nie odpowiada” lub “Program przestał działać”. Przykład: Tak normalnie GG działa pięknie ale gdy chcę wgrać avatara to pojawia mi się program przestał działać wtedy zazwyczaj podskakuje mi zużycie procesora… Wiem, bo w Viście jest pasek boczny systemu windows i tam umieściłem taki zegar który pokazuje zużycie procesora i pamięci RAM… W pomocy w lapku piszę, że powodem może być za mało pamięci RAM ale tam napisali, że wtedy wyświetla sie napis, że jest za mało pamięci a mi nic. Gdy jest w stanie spoczynku to zużycie jest ok.45%(RAM) gdy używam to więcej tak od 50% do 60%[zazwyczaj 52%(tak jak i teraz)] kiedyś jak otworzyłem tak specjalnie dużo programów to wzrosło do 70%(a z 25 programów było albo i więcej parę takich co dużo zajmują(dysku)). Takie statystyki zauważyłem. Nie wiem czy dobrze myślę:

3 pytanie:

Ale czy laptop w stanie spoczynku powinien zużywać prawię połowę pamięci i w moim przypadku prawie 1GB(RAM)?? Mam parę programów startowych.(uruchamianych przy starcie systemu). Mam także antywirusa; teraz mam Pande 30-dniowy. To jak myślicie?

4 pytanie:

Udać się do serwisu? Mam gwarancję… Muszą przyjąć go? Czy mogą się uchylić od naprawy?

5 pytanie:

Powiedzcie czy mam prawo się upomnieć o płytę z systemem i sterownikami? Pytałem o nią przy zakupie ale gość mi powiedział, że mi jest nie potrzebna.

Laptopa kupiłem już z wgranym systemem. Był nawet włączony gdy przyszedłem. Powinienem dostać płyty?

W laptopie mam podczerwień, Wi-Fi, mikrofon głośniki itd.

6 pytanie:

Nie wiem czy dobrze myślę ale do każdego urządzenia są sterowniki? Te sterowniki są na tej płycie którą powinienem dostać?

7 pytanie:

Mam taki zamiar aby wgrać nowe oprogramowanie; Windows XP. Koledzy mówią, że na tym oprogramowaniu komputer jest szybszy i nie muli tak jak na Viście… Ale gdy wgrywa się oprogramowanie inne to nie potrzeba wgrać ponownie tych sterowników? Mówię tak, bo na wszelki wypadek chciałbym sformatować dyski. (Tak aby wyeliminować możliwość istnienia wirusów…)

BARDZO PROSZĘ O POMOC :slight_smile:

Pozdrawiam

1,86 Ghz. Każdy rdzeń pracuje z taką samą częstotliwością

Być może dlatego, że zmienia się profil zasilania. Musiałbyś zmodyfikować każdy profil

Myślimy, że skoro tyle zużywa to widocznie tak musi być :slight_smile:

Tu nie ma co naprawiać. Nie ma żadnego uszkodzenia

Zgodnie z licencją OEM nie musisz dostać płyty z systemem. Wystarczy, że masz system zainstalowany przez producenta. Często w takim przypadku w systemie jest narzędzie do samodzielnego przygotowania płyty Recovery

Skoro system masz preinstalowany to łącznie ze wszelkimi sterownikami

Należy mieć sterowniki dedykowane dla określonego systemu operacyjnego. Najpierw sprawdź czy na pewno takie sterowniki są

Zanim to zrobisz KONIECZNIE sporządź płytę Recovery byś mógł potem wrócić do stanu fabrycznego

Moje pytanie dotyczy lapka, mam Viste. Lapka Acer extensa 5620z(Procesor 2 rdzeniowy: Intel pentium dual core 1,86GHz, pamięć ram 2GB, karta graf. jest napisane, że ma 356MB czy jakoś tak nie chce mi się jej spr) i jest taka sprawa, że jak coś robie w jakimś programie to pokazuje mi się brak odpowiedzi i się wyłącza… Problem dotyczy tego, że nie wiem dlaczego tak się dzieje… Podam przykład jestem w nowym GG chcę dodać zdjęcie do Avatara i nie idzie pokażę się brak odpowiedzi i się wyłącza… Chciałem zrzucić listę GG do pliku to taka sama reakcja. Ale nie tylko z GG mi się tak dzieje… jak przerabiam sobie zdjęcia w PhotoScape to było tak samo… W innych programach też tak jest… Robiłem zadanie z Excelu i też się tak zrobiło. Wkurzające to jest, bo nie mogę tego zapisać i moja robota idzie w kosz… To się dzieje tak, że przez chwilę go przymuli i rama okna robi się biała i pisze u góry brak odpowiedzi. Daję więc zamknij, bo już nieraz czekałem parę minut i nic to nie dało… Wiecie co to może być?

A tak przy okazji… Do czego się używa kopii zapasowej? Wyskakuje mi co miesiąc aby ją zrobić więc robię…

O np. teraz siedzę sobie na netku słucham muzy to jest tak:

-procesor najwyżej podskakuje do 30%

-Ram zajęte: 54%(1104MB zajęte)

-temperatura procka: 1 rdzeń 61C, 2 rdzeń 62C

Zainstalowałem dziś rano speedfana 4.38, to z niego odczytałem temperature.

Jak nagrać tą płytę Recovery? W pomocy windows w lapku nic nie znalazłem… Po wpisaniu w menu start ukazał mi się taki program: PC Inspektor File Recovery

Do czego on jest?

Wszystko jest po Angielsku i dlatego nic nie kapuje…

Oto jego fotki:

48023261.jpg

48023264.jpg

48023265.jpg

Można tutaj zmienić rozmiar zdjęcia? Jeśli tak to jak?

Z góry wielkie dzięki :slight_smile:

Pc Inspector to program do przywracania skasowanych plików. Ty masz użyć Acer Recovery. Poszukaj w menu start w programach (Acer eRecovery Managment)

Co do systemu - być może masz namieszane w nim mocno. Proponuję skorzystać z opcji Recovery i wrócić do stanu fabrycznego

Tutaj masz instrukcję w PDF do Acer eRecovery. Jest wprawdzie w języku francuskim, ale są obrazki a same funkcje modułu po angielsku, więc dasz sobie radę

http://www.mediafire.com/file/jwg0yd1dy … 630b03.PDF

A to prawda, że można mieć zainstalowane dwa oprogramowania?

Ponoć przy starcie systemu wybierało by się na którym chce się aby pracował…

Co o tym powiesz?

Opłaca się coś takiego robić??? Jeśli wogóle można.

Nie chcę usuwać Visty… Ale chciałbym sprawdzić jak sprawował bedzie się XP. Jak będzie chodził na moim lapku… To tak jakby taki test.

Mógłbym zainstalować jeszcze np. XP czy już za późno? Partycje mam porobione. Były tylko dwie. Podzielili mi dysk na pół mam C i D.

Otworzyłem tylko dwa okna:

Menedżer zadań i SpeedFan 4.38:

124622193512.JPG

Więc jako pierwsze zdjęcie:

-Wydajność:

124622400215.JPG

drugie zdjęcie:

-Procesy według zużycia Pamięci fizycznej:

124622646265.JPG

trzecie zdjęcie:

-Procesy według zużycia Procesora:

124622800998.JPG

czwarte zdjęcie:

-Pamięć Fizyczna, Pamięć Jądra, System:

124622239466.JPG

piąte zdjęcie:

-SpeedFan odczyt temperatury:

124622379462.JPG

A oto mój pulpit…:

124622455894.JPG

Reszte screeny dołożę kiedy indziej…

Systemu nie mam wogóle zaaktualizowanego…

Jak chcę wejść na neta to podłączam na ten czas telefon jako modem.

Gdybym chciał zaaktualizować system to bym zbankrutował, bo nie mam neta.

Szybkość neta zależy tylko od tej szybkości jaką się wykupiło?

Np. moja kuzynka ma 1MB/s

Ale nie osiąga tej szybkości napewno.

Szybkość zależy także od komputera lub oprogramowania czy nie?

Jeśli bym zakładał neta to jaką predkość polecacie?

Liczę się z kasą ale chcę wiedzieć.

Mam zamiar ściągać muzę, filmy, programy.

I żeby dało się oglądać filmy przez neta… Wiem, mam duże wymagania, wiem, że ich sobie nie spełnię ale szybkość znać mogę.

*******************Pozdrawiam ponownie.

Daro786 , Jeżeli chcesz aby Twoje tematy pozostały na forum to niektórych pytań tu nie zadawaj.

Nieregulaminową część posta usunięto

Chodzi o systemy? Tak

Dokładnie tak

Nie do końca. Za wyjątkiem łączy z gwarancją transferu prędkość łącza się waha

Nie

Taką, która wystarczy na Twoje potrzeby. Dla jednego łącze 1 Mbit będzie w sam raz a dla drugiego 20 Mbit za mało

Do oglądania filmów na Youtube wystarczy łącze o prędkości 512 Kbit/s