Problem z programami do sciagania (p2p i torrent)


(Zajac) #1

mam taki problem:

gdy chce przetestowac jakikolwiek port w azureusie wyskakuje błąd NAT

po jakiejsc chwili pokazuje sie

  • if you have a router / firewall plaese check that you have port 13193 UDP open decentralised tracking requires this

natomiast w bearshere nie moge sie polaczyc z siecia guintela - ciagle jest czerwona dioda przy laczeniu

firewall jest wylaczony, internet z vectry 512 kbps - kabel

co z tym fantem zrobic?

PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDZ


(goomish) #2

To nie dobrze. Wystarczy tylko przepuścić ruch na odpowiednich portach dla programów (w tym przypadku) p2p. Wyłączania całego firewalla jest niezbyt rozsądne.

O! I tu jest problem, bo to właśnie o Vectrze mówki komunikat "If You have a router..." Oni mają właśnie router(y) przy pomocy których rozdzielają internet po całym osiedlu czy gdzie tam jeszcze. I w Twoim przypadku czarno widzę rozwiązanie problemu, bo to ISP powinien odblokować na routerze odpowiednie porty i przekierować je na Twój adres IP, czyli umożliwić ruch p2p. A mocno bym się zdziwił, gdyby łatwo (albo i w ogóle) zechcieli to zrobić. Choćby z tego powodu, że p2p mocno obciążą sieć. A to dla nich kłopot z dodatkową obsługą urządzeń i narzekań klientów, że wolno działa :).


(Zajac) #3

dziwne jest tylko to ze kolega w mojej blok dalej ma ten sam net tez z vectry i mu wszysko ladnie smiga bez zadnych problemow?

p.s co do wlaczenia czesci firewalla i odblokowaniu tych portow to probowalem ale to nci nie dalo

P.S.2 zapomnialem dodac chyba najwazniejszej rzeczy wczesniej na viscie dzialalo wszytko ok ale musilem zainstalowac win xp pro z sp2 i od tego momentu sie zaczelo