Problem z programami korzystającymi z mikrofonu

Witam. Problem wygląda następująco: Kiedy uruchamiam Audacity to program na początku przestaje działać i pisze “brak odpowiedzi”. Po 2 minutach zaczyna dopiero działać. Natomiast na Skype kiedy chcę zadzwonić do znajomych to Skype dzwoni przez 5 sekund i nagle się rozłącza. Muszę kilka razy dzwonić aby się z kimś połączyć. Kiedy ktoś do mnie dzwoni i klikam na zieloną słuchawkę, to Skype się zawiesza i albo pisze brak odpowiedzi lub wyskakuje już okienko z obrazkami znajomych, ale nie słychać nic jak mówią i po 1 sekundzie mnie rozłącza. Po kilku próbach udaje mi się do nich dojść do rozmowy. Na dolnym pasku klikam na głośniczek prawym przyciskiem myszy, na “Urządzenia do nagrywania”. Pojawia się lista na której jest mikrofon i pisze “brak odpowiedzi”. Muszę odczekać 1-3 minuty aby się “odlagowało”. Natomiast gdy chcę coś powiedzieć w grze np. Team Fortress 2 na czacie głosowym, to gra potrafi mi się zaciąć na 2 minuty. A potem po pierwszym zacięciu gdy chcę dalej rozmawiać i klikam klawisz odpowiadający za przesyłanie mojego głosu z mikrofonu do innych gra tnie się za każdym razem juz na 1 sekunde.

Dodam na koniec, że robiłem już format laptopa, oraz wymieniałem mikrofon. Problem jest już od jakiegoś miesiąca.

 

Mój sprzęt:

Laptop Lenovo Y510p

Windows 8.1

Karty graficzne Intel HD 4600 GT755m

Procesor i5-4200M 2.50GHz

Pamięć RAM 8192MB

DirectX 11

 

Proszę o dokładne instrukcje co i jak mam zrobić aby rozwiązać problem, ponieważ nie jestem zaawansowanym użytkownikiem i odpwoeidzi typu np. “Sprawdz czy masz dobre oprogramowanie” proszę o dokładne wytłumaczenie jak mam to zrobić.

Jeżeli posiadasz Skype ustaw/zaznacz tak w jego ustawieniach.

 

kliknij aby powiększyć: