Problem z programami na start

chciałem spytac, jak można wyłączy niektóre programy, żeby nie włączały się przy strcie komputera, włącza mi się też BearShare, ale w ustawieniach tego programu jest zaznaczone żeb się nie włączał przy starcie. Poza tym mam tez problem z wyłączeniem kompa. Wyłacza się około 5 minut, strasznie długo, nie wiem czego jest to przyczyną, ale może można z tym coś zrobic. Dzięki.

Start > Uruchom > msconfig > zakł. Uruchamianie

I odznaczasz to co chcesz.

Start -> Uruchom -> msconfig -> Uruchamianie

może masz jakiś syf na kompie … :?:

Bardzo dobrym narzędziem jest Starter firmy Sysinternals, darmowy oczywiście.

no więc tak: pierwszy problem można powiedzie jak narazie został rozwiązany, ale jeśli chodzi o długie wyłączanie się kompa, to zrobiłem skana ad-aware’m i nie ma nic na kompie :frowning: czy jeszcze jakaś przyczyna tak długiego wyłączania kompa może byc??

Masz może Nortona? Jeśli tak, to go przeinstaluj.

Poczytaj też tematy o optymalizacji systemu, jeśli masz XP. Zawsze podawaj takie informacje, parametry na początku.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … t=optym%2A

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … t=optym%2A

nie mam nortona, mam za to win XP :D, jedyne parametry jakie znam, to grfika 256, dysk 80, procesor athlon 2,4 - a jak wpisuje te komendy do notatnika i zapisuje jako optymalizacja.reg to później jak włączam dwu krotnie naciskając na ten nowo powstały plik, to wyskakuje bład “nie można zaimpotowac …/optymalizacja.reg okreslony plik nie jest skrypetm rejestru”

Złączono Posta : 20.05.2006 (Sob) 9:46

widzę że nikt nie odpisuje, ale jak ktoś wejdzie to niech zobaczy na problemik i pomyśli jak możnaby go rozwiązac :smiley: tymczasem sprawa msconfig.

zrobiłem jak kazaliście, i odhaczyłem to czego nie chcę żeby się uruchamiało przy starcie, ale teraz za każdym razem kiedy uruchamiam komuter pojawia mi się komunikat takiej tresci:

"Narzędzie Konfiguracyjne Sstemu [NKS] zostało użyte do zmiany sposobu uruchamiania systemu windows.

NKS jest obecnie w trybie uruchamiania dignostycznego lub selektywnego co powoduje wyświetlanie się tego komunikatu i uruchamianie narzędzia podczas każdego uruchamiania kompa.

Wybierz tryb uruchamianie normalne na karcie ogólne ab uruchomic system windows normalnie i cofnąc zmiany wprowadzone przy użyciu NKS."

Kiedy więc tak robię, to wszystko znów jest zaznaczone żeby się włączało podczas uruchamiania, no i jest tak jak nie chę, bo włącza się “50 tyś progr”, które nie muszą się włączac podczas uruchamiania, ale jest też możliwośc na tym komunikacie “nie pokazuj więcej tego komunikatu” i wtedy panel NKS się nie pojawia, ale przy następnym starcie kompa znowu się pojawia ten komunikat. Okazuje się że rezygnując z selektywnego włączania kompa, przestaje mi się pokazywac komunikat, ale za to też właczają mi się wszystkie badziewia które są w zakładce “uruchamianie”.

Moje pytanie brzmi: jak zrobic żeby komunikat dał mi spokój a jednocześnie żyby nie włączały się odhaczone przeze mnie programy w zakładce “uruchamianie”

Drugie pytanie, dotyczy mojego wcześniejszego postu, odnośnie szybszego wyłączania kompa i tego pliku, “optymalizacja.reg”

Dzięki :smiley: