Problem z programami = prawdopodobnie wirus

Witam,
Mam pewien problem z niektórymi programami, przykładowo : odpalam sobie jakiś film w Media Player Classic - komputer myśli, potem na chwilę przestaje, potem znów myśli, pojawia się w procesach, niestety w ogóle program się nie odpala… W dodatku obciążenie dysku wzrasta wtedy do 100 %, komputer się wiesza, muli strasznie. Jeśli wyłączę wspomnianego Media Player’a w procesach, wszystko wraca po jakiejś minucie do normy, obciążenie dysku spada do normalnych wartości. Przy odtwarzaniu filmu w np. Windows Media Player program się odpala, można oglądać śmiało film. Podobna sytuacja jest też np. z Wordem, proba zapisu pliku kończy się totalnym zawiasem i brakiem odpowiedzi, dopiero wyłączenie programu w procesach przywraca odpowiednie działanie systemu. Odinstalowałem Media Player’a myśląc, że to może w jakiś sposób pomoże, zainstalowałem go na nowo, chociaż miałem ogromne problemy by to zrobić, ponieważ komputer mi się wieszał, nie byłem w stanie tego dokonać za bardzo, ale po kilkunastu próbach się udało jakimś cudem. Miałem w ogóle problem z instalacją jakichkolwiek programów.
Podejrzewam, że to jakiś wirus, niestety mój Avast nie widzi nic, pobrałem Malwarebytes, zobaczył kilkanaście nieodpowiednich plików, dałem te pliki na kwarantannę, ale nie rozwiązało to problemu. Ktoś jest w stanie mi pomóc? Będę wdzięczny :pray:

Napisz jakie masz zainstalowane antywirusy, a następnie je odinstaluj.
Wrzuć na forum raport smart dysku. Może być z GSmartControl(zakładka attributes), CrystalDiskInfo, czy czego tam wolisz.

W zasadzie zainstalowanego mam jedynie Avasta, no i ten Malwarebytes, ale ok, już je odinstalowuje

Oczywiście Avast free :wink:

Mam problem z zainstalowaniem GSmarta. W ogóle mam problemy z zainstalowaniem jakichkolwiek programów. W momencie przechodzenia do kolejnych etapów instalacji komputer się zawiesza, oczywiście użycie dysku wzrasta do 100%, muł straszny i albo po chwili pojawia się “błąd odpowiedzi”, albo zdążę w procesach zamknąć instalacje. Czasami wyskakuje też taki błąd
https://zapodaj.net/ffd5903a17e5d.jpg.html
Dziwne, że nawet jest problem z zainstalowaniem programu…
Edit:
Udało się po kilku próbach zainstalować GSmarta, wrzucam raport :wink:
https://zapodaj.net/ca98b9bcf7a2f.jpg.html