Problem z programami

Chciałem odpalić dzisiaj na kompie gierke i wyskoczyło mi za pomocą czego mam ją otworzyć. Wybrałem oczywiście Jave, nie wiem może było to głupie z moje strony no ale cóż stało się. I teraz na moim komputerze nie moge otworzyć żadnego programu ponieważ wyskakuje za pomocą czego mam to otworzyć i nie wiem jak to zrobić bo jest przecież mnóstwo programów a ja nie wiem jak mam je przywrócić do normalności. Jeżeli chodzi o przywrócenie sttarych wersji, dokładnie chodzi mi oto że jak klikam na jakiś program PPM i mam ‘Przywróć poprzednie wersje’ to ja tych wersji nie mam bo nie posiadam kopii zapasowych i nie wiem co robić. Bardzo proszę o szczegółowe informacje co do naprawienia mojego problemu. Z góry bardzo dziękuje za pomoc i oczekuję dobrych wypowiedzi. Wielkie dzięki !

Chodzi o linki na pulpicie?

Nie po prostu jak odpalasz jakiś program np. Skype to wyskakuje za pomocą czego ma Ci to otworzyć no i ja nie wiem jak to zrobić bo mam puste ikonki i tak z każdym programem.

Pobierz http://www.winhelponline.com/blog/wp-content/uploads/unassoc_1_4.zip, wypakuj, uruchom Unassoc.exe (Vista/7 jako Administrator).

Odszukaj na liście i zaznacz rozszerzenie LNK , kliknij Remove file association (User) i zrestartuj komputer.

FiedziukPL ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.