Problem z Programem Deep Freeze


(Piotrmk360) #1

Witam!

Od pewnego czasu nęka mnie pewien problem... Otóż po każdym ponownym uruchomieniu komputera system plików i rejestr wraca do poprzedniego stanu. Dowiedziałem się że to program Deep Freeze. Nie mam pojęcia jak on znalazł się na moim komputerze, mało z tego... sam się zainstalował :frowning:

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc??

Oto opis programu:

Pecety w bibliotekach, kampusach uniwersyteckich, różnych instytucjach czy szkołach często bywają obiektem niezamierzonej bądź celowej destrukcji. Zmusza ona do czasochłonnej reinstalacji systemu. Przyczyną destrukcji pecetów bywają szkody, jakie wyrządzić może komputerowi jego użytkownik lub hacker. Ze strony użytkownika szkody mogą powstawać w wyniku instalacji rozmaitych gier lub innych programów, nieautoryzowanych działań typu kasowanie Windowsów, formatowanie dysku twardego czy zmiana parametrów BIOS. Ze strony hackerów jest to dodatkowo zainfekowanie komputera wirusami.

Deep Freeze czyni odpornym komputer na wszystkie tego rodzaju szkody. Po zresetowaniu komputera wszystko natychmiast wraca do stanu pierwotnego. Zabezpieczona jest też pamięć konfiguracyjna CMOS. Chronione są wszystkie pliki na dysku twardym – odtąd niegroźne są żadne ataki wirusów.

Więcej na temat programu:

http://www.its.com.pl/index.php?s=18

PS. Pliki programu są kompletnie niemożliwe do usunięcia pod Windowsem (próbowałem nawet Norton Commandera)


(Monczkin) #2

Proszę nazwać temat konkretnie.