Problem z Programem Reg Cleaner - Pokazuje Się Dziwny Błąd

Cześć,

Mam taki problem z programem Reg Cleaner. Jak chce usunąć z zakładki Programy programu którego już nie mam lub usówam kopie z zakładki Kopie wyskakuje mi za każdym razem takie okienko z taką informacją jak poniżej

4cbcf494644de955m.jpg

I nie można usunąć w ogóle nic z żadnej listy. Odinstalowałem i zainstalowałem program ponownie ( pobrałem go z DobreProgramy Pl ), nic to nie pomogło. Wcześniej nie miałem takiego problemu. W czym jest problem że jest taki błąd?. Proszę o pomoc.

program informuje cię po prostu, że nie może utworzyć kopii usuniętych

wpisów, wskutek czego, jeśli masz ustawione sporządzanie kopii

wszystkiego, co usuwa, nie może również usuwać; albo więc zrezygnuj z kopii(po co ci kopie usuniętych wpisów programów, które odinstalowałeś?), albo, jeśli nie chcesz lub nie możesz, przeinstaluj

program; możesz również użyć innych np. RegSeeker , CCleaner itd.

ps. albo zmień mu folder, do którego ma zapisywać kopie - może to

pomoże

rixx , zrobiłem przeinstalowanie programu Reg Cleaner - nie pomogło,dalej pokazuje się to okienko jak opisałem powyżej. Wyłączyłem również sporządzanie kopii - też nic nie pomogło.

Uruchomiłem System w Trybie Awaryjnym i po zalogowaniu się na konto Administrator w Trybie Awaryjnym mogę bez problemu usuwać wpisy w programie Reg Cleaner - nie pokazuje się wtedy to okienko. Coś mi się wydaje że będzie to raczej wina uprawnień konta - chodź powiem że pracuje na koncie o swoim nazwisku, konto ma wszelkie uprawnienia Administratora Komputera.

ja mam tak samo - też pracuję na koncie z nazwiskiem i nie jest

to konto administratora, tylko użytkownika z uprawnieniami

administratora, ale z usuwaniem wpisów nie mam problemów

(RegSeeker i CCleaner) - w ogóle Microsoftowi jak zwykle udało się

zagmatwać problem kont! - może w opcjach regCleanera da się to

zmienić?; a w ogóle dlaczego się przy nim upierasz, o ile wiem

stwarza problemy(według mnie najlepszy jest RegSeeker, używam

go już 3 lata, usuwam wpisy najczęściej bez sprawdzania i nigdy nie

miałem problemów ani z jego funkcjonowaniem, ani z rejestrem;

CCleaner miewa problemy z funkcjonowaniem)

ps. a jeśli zaznaczysz opcję “ignoruj błąd” w komunikacie z błędem,

też nie chce usuwać?

rixx , dość szczegółowo przeglądnołem opcje Reg Cleaner’a i nie ma nic co by rozwiązało ten problem. Nawet jak daje “Ignoruj Błąd” to nic to nie daje - program Reg Cleaner poprostu się wyłacza. Wcześniej korzystałem z tego programu i nie było żadnych problemów. Upieram się przy nim bo jest łatwy w obsłudze, przejrzysty i jest free. Co do innych programów: CCleaner - też go używam, nie zbyt czyści dokładnie Rejestr, RegSeeker - nie mam przekonania do niego, owszem prosty program, nie trzeba go instalować ale jak pierwszy raz użyłem go i wyszły mi takie wpisy do usunięćia jak:

Programy Cinema Player.exe, Skype.exe, GG.exe, Program TV.exe mam zainstalowane w Systemie XP i używam ich na codzień, a program RegSeeker sugeruje mi wpisy są nie potrzebne już. Takich wpisów exe z programami mam więcej co używam tych programów ( całą liste ) i nie wiem czy można je wszystkie usunąć bezpiecznie czy też nie - stąd moje obawy przed używaniem programu RegSeeker.

nie jestem całkowicie pewien(nie jestem specjalistą od menu kontekstowego), ale zdaje się, że jest dokładnie odwrotnie niż myślisz,

tzn. twój przykład dowodzi, że RegSeeker to nie tylko dobry, ale i

“inteligentny” program - sugeruje ci po prostu, abyś usunął

niepotrzebne(1 przykład -mpg -Cinema Player - chyba domyślny

player mpg?) i “bzdurne” wpisy w menu explorera “otwórz w”

(czyżbyś chciał otwierać jpg w Skype, pdf w GG, a txt w ProgramTV);

kiedy explorer rozwija listę “otwórz w” po kliknięciu na pliku, często

są tam rzeczywiście takie “bzdurne” pozycje - wszystkie są wpisane

do rejestru właśnie w open with(otwórz w)-jedyną pomyłką mógłby

być Cinema player, jeśli nie jest domyślnym playerem mpg, jeśli

jest - nie powinien figurować w open with; litera przed programem

prawdopodobnie podaje pozycję programu na liście; w sprawie

regCleanera - też mi się wydaje, że to problem kont; ja “przelogowalem”

się na konto administratora przez przypadek - wpisałem:

control userpasswords2 do uruchom i wszedłem do apletu konta

(wcześniej nie mogłem go otworzyć), odhaczyłem "wymagaj nazwy

i hasła itd", żeby dostosować wpis do stanu faktycznego i kiedy

wyszedłem byłem już administratorem - system utworzył nowy folder

administrator w doc. and sett. itd.,całe szczęście, że nie stworzyło

to za dużo problemów(muszę jedynie manipulować folderem Dane

Aplikacji); jeśli jesteś aż tak przywiązany do RegCleanera spróbuj

“pobawić się” kontami!

rixx , usunąłem poprzednie konto z nazwiskiem, założyłem nowe konto z imieniem, przeczyściłem Rejestr i dalej mam ten błąd co miałem w programie Reg Cleaner - już sam nie wiem w czym jest problem i co może być tego przyczyną. Konto nowe, poprzedniego konta ani śladu.

Wiesz, chyba przejde na RegSeeker - widziałem nową wersje 1.52. Bo za nic nie dojde do ładu z tym błędem. A stawiać System na nowo to nie ma najmniejszego sensu w tym wypadku. Poprostu przyzwyczaienie do programu Reg Cleaner :smiley: .

Czytając Twoją ostatnią wypowiedz - przyznaje Ci uznanie. Nie doczytanie z mojej strony i złe skojarzenie że program RegSeeker chce usunąć wpisy GG, Skype itp a używam ich.

Jak skorzystam z programu RegSeeker dam Ci znać :smiley: .

Złączono Posta : 16.12.2006 (Sob) 11:30

rixx , skorzystałem z programu RegSeeker - i powiem Ci że usunął mi przeróżne “śmieći” i System działa bez zastrzeżeń. Mimo tego chcąc nie chcąc dalej jest poroblem z RegCleaner’em. Coż mu się stało że w jednej sekundzie zaczął taki komunikat wyrzucać i nie powróci do normalnego funkcjonowania.

Znasz może inny program podobny do RegCleaner’a który zawiera w sobie takie same funkcje jak RegCleaner?. Zainstalowałem również JV 16 Power Tools ale przy wyczyszczeniu Rejestru i kasowaniu wpisów pojawia się okienko Chwileczkę - Pracuje czy coś w tym stylu, ruszy pasek i stanie i nie ruszy dalej :frowning: .

to “coś”, co się stało reg Cleanerowi, to zapewne tajemnica Microsoftowego procesu logowania, tworzenia kont, przyznawania

uprawnień administratora itd.; nie spotkałem nigdzie dobrego wyjaśnienia

tych problemów, prawdopodobnie nikt ich dobrze nie rozumie; kiedy po formacie tworzyłem konto windows nie mógł przełknąć nazwy administrator, wyświetlał mi “użyj innej nazwy”, tak jakby takie konto

już istniało, a nie było dopiero w trakcie tworzenia; teraz ni stąd ni zowąd

utworzył konto z taką nazwą tylko dlatego, ze odhaczyłem wpisy, do

których i tak się nie stosował; trzeba się chyba pogodzić, że system

działa trochę irracjonalnie, i nic dziwnego, że “odbija” także dzialającym

w nim programom; co do czyszczenia rejestru to oczywiście nie ma większego znaczenia, że we wpisach do usunięcia są nazwy aktualnie

działających programów: żeby stwierdzić, czy wpis ma czy nie ma znaczenia trzeba by bardzo dobrze się znać na rejestrze; zwykły

użytkownik musi po prostu zaufać programowi, a RegSeeker a zasadzie

nigdy nie popełnił błędu, przynajmniej takiego, który bym zauważył;

programów tego typu jest bardzo dużo, ostatnio używałem także

RegFreeze, którego, jak sama nazwa wskazuje, głównym zadaniem

jest strzeżenie rejestru przed wpisami reklamiarzy, szpiegów itd;

uzywam go sporadycznie, bo ostatnio niewiele instaluję, jeśli ktoś jednak

ściąga dużo rzeczy z potencjalnymi “wkładkami” tego typu, to jest

bardzo pożyteczny i rzeczywiście skuteczny - może z powodzeniem zastąpić skanery(zresztą też ma skaner - zawsze najlepiej jest zapobiegać) - jego strona to http://regfreeze.net/;

jeszcze lepszym programikiem jest malutki, oparty na javie Protector

(plik wykonawczy Protect.exe), który zajmuje bardzo niewiele pamięci

i ostrzega o każdej próbie wpisania się do rejestru do kluczy, z których

programy startują razem z systemem; polecam go wszystkim, którzy

duzo instalują, zaoszczedzi im dużo nerwów i pracy; niestety nie wiem,

skąd go ściągnąłem - trzeba by go szukać przez google

pozdrowienia