Problem z programowaniem w BATH

Witam. Otóż mam problem z programowaniem w języku BATCH. (pliki z rozszerzeniem .bat).

Wiem, że to nie jest zbyt zaawansowane, ale pomóżcie mi. :smiley:

Chodzi o to, że kod jest za długi, i nie mieścił się w jednym pliku. (zabrakło linijek. [tych “tworzonych” :wink:])

Wymyśliłem, że mogę to “kontynuować” w innym pliku, ale problem jest taki:

Otóż w grze można zmienić kolor, i nie wiem co zrobić, aby kolor był taki sam, jaki się wybrało w poprzednim pliku. :frowning:

Uruchom z parametrem. Btw co to znaczy zabrakło linijek ?

OK, ale mi nie chodzi o to, że gra ma konkretny kolor, tylko można go wybrać, więc może się różnić od tego w kolejnym programie. (chyba, że chodziło ci o coś innego, bo ja to rozumiem tak, że chodzi ci o napisanie na początku komendy /color.)

Mówiąc, że zabrakło linijek, chodziło mi o to, że przestały się tworzyć, a jak wklejałem coś, co miało za dużo linijek, (10-15 [dostępna była tylko jedna]) to się nie wklejało.

Krótko mówiąc: zabrakło miejsca. (ale nie na dysku :wink: , tylko w tym pliku :lol: )

Nie mogło ci zabraknąć miejsca w pliku. A co do parametru poczytaj o tym w google, bowiem mylisz pojęcia :slight_smile:

miejsca zabrakło ale raczej w edytorze.

Spróbuj w innym edytorze. Ja swego czasu zrobiłem plik tekstowy o wielkości 32GB więc twój program na pewno mieści się w tej granicy.

No jednak mogło. Jak piszesz coś w notatniku, i zbliżasz się do krawędzi, tworzą się kolejne linijki. A mi przestały. :expressionless:

polecam edytory notepad++ albo notepad2 :slight_smile: bardzo fajnie się sprawdzają a ten drugi bardzo ładnie podmienia notatnik systemowy. BTW Jakiego typu grę piszesz w tym jezyku skryptowym jeśli można wiedzieć?

PROBLEM ROZWIĄZANY

Robię grę samochodową, polegającą na wybieraniu opcji. najwięcej miejsca zajęło mi robienie komend do wszystkich kombinacji kolorów (bo w grze można zmienić kolor),

i animacji. (za pomocą komendy /ping localhost -n X >nul (gdzie X, to liczba określająca szybkość animacji. [ale pewnie o tym wiecie :lol:]).