Problem z protokołem HTTP

Witam,

mam nastepujacy problem - dzis po połaczeniu się z internetem wszytko co prawda wygladało dobrze, do czasu kiedy opalilem przegladarke i chcialem wejsc na stronki. Mam oczywiście neostrade(najbardziej problemowe gówienko :? ). Najdziewniejsze jest to ze tlen, gry multiplayer, nawet Neo-t(do sprwdzania limitu na neo ze stronki)dzialaja poprawnie. Nie mam pojęcia co to moze być. Przeskanowałem system na obecnosc trojanów itp(ad-aware z bazami) i mam ciągle aktywnego avasta z bazami(nim tez gruntownie skanowałem). Łączyłem się do tej pory przez utworzone samodzielnie połaczenie ale po tym problemie zainstalowałem ponownie dialera Tepsy i gdy wezme sieć web(odpala IE) to działają wszytskie ale gdy wezme Mozille(do tej pory używałem) problem jest nadal taki sam. Czy wina leży po stronie tepsy?? Co mógłbym zrobić zby sprawa wróciła do normy? Z góry dzieki za odpowiedzi.

Na początek zadzwon pod numer 0800102102 , jakiś czasz temu miała miejsce podobna awaria i była to wina ze strony TPSA.

cóz awarii nie było juz dosyć dawno ale zanim zadzwonie i ich owale to chcialem się dowiedzieć czy wina nie ezy po mojej stronie

Mimo iz jesteś przekonany ze masz czysty system wklej loga z HijackThis:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

Log z HijackThis:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 21:34:11, on 2006-06-06

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

C:\Program Files\IVT Corporation\BlueSoleil\BTNtService.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

C:\Program Files\Tlen.pl\tlen.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe

C:\Program Files\Winamp\winamp.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskBarIcon.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\NeostradaTP.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\ComComp.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\Watch.exe

C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe

C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe

C:\Documents and Settings\Radek\Pulpit\HijackThis.exe


R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Bar = http://szukaj.wp.pl

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = www.google.pl

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Neostrada TP

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

R3 - URLSearchHook: Search Class - {08C06D61-F1F3-4799-86F8-BE1A89362C85} - C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\SEARCH~1.DLL

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 6.0 CE\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll

O2 - BHO: IeCatch2 Class - {A5366673-E8CA-11D3-9CD9-0090271D075B} - C:\PROGRA~1\FLASHGET\jccatch.dll

O3 - Toolbar: FlashGet Bar - {E0E899AB-F487-11D5-8D29-0050BA6940E3} - C:\PROGRA~1\FLASHGET\fgiebar.dll (file missing)

O4 - HKLM\..\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\System32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\System32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKLM\..\Run: [WooCnxMon] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon.exe

O4 - HKLM\..\Run: [WOOWATCH] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\Watch.exe

O4 - HKLM\..\Run: [WOOTASKBARICON] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon.exe

O4 - HKCU\..\Run: [Komunikator] "C:\Program Files\Tlen.pl\tlen.exe" --confdir=home

O4 - HKCU\..\Run: [AutoConnect] C:\Program Files\AutoConnect\AutoConnect.exe

O4 - HKCU\..\Run: [Skype] "C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe" /nosplash /minimized

O4 - Startup: BitComet.lnk = G:\PROGRAMY\BitComet66\BitComet.exe

O8 - Extra context menu item: Ściągnij przy pomocy FlashGet'a - C:\Program Files\FlashGet\jc_link.htm

O8 - Extra context menu item: Ściągnij wszystko przy pomocy FlashGet'a - C:\Program Files\FlashGet\jc_all.htm

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll

O9 - Extra button: FlashGet - {D6E814A0-E0C5-11d4-8D29-0050BA6940E3} - C:\PROGRA~1\FLASHGET\flashget.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: &FlashGet - {D6E814A0-E0C5-11d4-8D29-0050BA6940E3} - C:\PROGRA~1\FLASHGET\flashget.exe

O16 - DPF: {2BC66F54-93A8-11D3-BEB6-00105AA9B6AE} (Symantec AntiVirus scanner) - http://security.symantec.com/sscv6/SharedContent/vc/bin/AvSniff.cab

O16 - DPF: {644E432F-49D3-41A1-8DD5-E099162EEEC5} (Symantec RuFSI Utility Class) - http://security.symantec.com/sscv6/SharedContent/common/bin/cabsa.cab

O16 - DPF: {9A9307A0-7DA4-4DAF-B042-5009F29E09E1} (ActiveScan Installer Class) - http://acs.pandasoftware.com/activescan/as5free/asinst.cab

O16 - DPF: {E7544C6C-CFD6-43EA-B4E9-360CEE20BDF7} (MainControl Class) - http://www.mks.com.pl/skaner/SkanerOnline.cab

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{87F8BAC6-2E29-48AC-9FCB-D6A8FFA996A3}: NameServer = 194.204.152.34 217.98.63.164

O20 - Winlogon Notify: WgaLogon - C:\WINDOWS\SYSTEM32\WgaLogon.dll

O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

O23 - Service: avast! Antivirus - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

O23 - Service: avast! Mail Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: avast! Web Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: BlueSoleil Hid Service - Unknown owner - C:\Program Files\IVT Corporation\BlueSoleil\BTNtService.exe

O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe

chyba odbrze wkleilem

edit: mam podejrzenia co do tego pliku od flash geta bo kiedys mialem juz tam problem ale ja sie na tym progu nie znam i nie mnie to oceniac

Ogólnie log jest czysty :slight_smile:

Jeżeli nie masz już FlashGet Bar , to usuń Hijackiem ten wpis:

zadzwon i zapytaj- powinni Ci pomóc nie tylko mówiąc że to ew. twoja wina…

ok dzieki za pomoc - pewnie tak zrobie

Powiem krótko - błądzicie mości Panowie :shock:

Twój problem nie dotyczy protokołu HTTP! !!

To klasyczny problem z serwerem DNS.

Podzielę się w łopatologiczny sposób wiedzą która zapewni stałe wyeliminowanie tego problemu.

Muszę dodać, że W TP SA co jakisz czas użytkownicy muszą stykać się z tym problemem. Choć dodam, że nie tylko u tego Provider’a.

Zastosuj następujący tok postępowania:

Na pasku zadań, w okienku TRAY, kliknij podwójnie na ikonkę połączenia internetowego.

Na karcie wybierz Właściwości. Potem wybierz kartę . Następnie wskaż Protokół internetowy TCP/IP a potem poniżej wybierz Własciwości.

Zmień z: “Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie” na: “Użyj następujących serwerów DNS:” i tam wpisz dwa wybrane adresy ręcznie z podanej przeze mnie poniższej listy:

TPSA 194.204.159.1

TPSA 194.204.159.34

ERA 213.158.194.1

NASK 148.81.16.51

NASK 195.187.245.51

Ja obecnie używam następujący zestaw:

Preferowany serwer DNS: 194.204.159.1

Alternatywny serwer DNS: 148.81.16.51

PS. Jest więcej adresów serwerów DNS niż te co podałem. Spotykane są jednak rozbieżne poglądy co do “wartości” poszczególnych z nich.

Wśród wymienionych na mojej skromnej liście są dwa antagonizmy tj.: TPSA i NASK.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że teraz poświęcisz troszkę czasu na zgłębienie tajników wiedzy dla połączeń internetowych. :slight_smile:

Zachęcam i polecam na wstepnie artykuł zatytułowany "Optymalizacja połączenia z Internetem

pod Windows 2000/XP/2003", który jest dostępny pod adresem URL: http://xp.net.pl/art/internet_optym.html.

Miłej lektury

Transduktor dzieki za wyczerpujacą odpowiedz ale niestety to nie to - sprawdzalem. Dziwi mnie to ze poprzez strefe tp i klkniecie siec web dziala ie, a jak wezme sie polacze tez przez nia i wezme ie recznie to nie dziala - dosyc to dziwne. Mozilla tez nie dziala w zaden sposob. Transduktor jesli przychodzi ci cos jeszcze do głowy to moze tez się podzielisz?? Pozdro

Możliwe, że wystąpiłinny pośredni problem objawiający się w opisywany sposób.

Jeżeli posiadasz Firewall to bardzo możliwem, że to właśnie on zablokował dostęp dla plilu systemu WINDOWS svchost.exe, alby Ty sam zrobiłeś to bezwiednie.

Plik ten jest standardowym elementem systemu WINDOWS. Jest on serwisem, który czasem wymaga połączenia z siecią w celu “wylegitymowania” zadań sieciowych. Zazwyczaj dostęp dla tego elementu jest bezpieczny. Jednak bywa, że jest wykorzystywany do tzw. pop-up SPAM.

Musiałbyś sprawdzić czy Twój firewall bądź jakiś program antyspamowy nie dokonał automatycznego zablokowania komunikacji z portem 1026.

Jeżeli masz w kompie tzw reklamiarza to nie wykluczone, że doszło do sytuacji iż svchost.exe został zmuszony do kontaktowania się z portem 135 bądź jakimś innym określonym w sposób dynamiczny z przedziału 1024 - 1100 a Twój program zablokował komunikację na tych portach. Wtedy uzyskuje się efekt opisywany przez Ciebie.

Muszę przyznać, że zdalne rozwiązywanie podobnych problemów nie lezy do moich pasji. Pomoc TPSA w tym temacie raczej jest mało prawdopodna a poziom złości podczas rozmowy z Nimi na pewno nie będzie marginalny :slight_smile:

Przechodząc do sedna proponuję przeskanować kompa dobrym programem antywirusowym i dokonania inspekcji ustawień firewall.

coz mam avasta ale skanowalem tez skanerami online. nie dzwonilem do tepsy bo przez jakis czas bylo spoko ale dzis znowu sie zepuslo. co do svhosta to raczej sie nim nie bawiel choc ostatnio jak zobaczylem ile pamieci zzera to sie wnerwilem i zaklilowalem proces - nie pamietam dobrze ale to byc moze od tego momentu zaczely sie problemy

Złączono Posta : 12.06.2006 (Pon) 16:05

mam zamiar poczekac do czwartku bo wtedy przyjedzie moj brat i zobacze czy na jego laptopie dziala a jesli tak to po prostu przeinstaluje windows a jesli tez nie to raczej bede dalej kombinowal

Złączono Posta : 13.06.2006 (Wto) 17:04

hmm przestawilem w mozilli w ustawieniach polaczenia z recznej konifiguracji serwerow proxy gdzie bylo 211.76.98.66 i port 80 na bezposrednie polaczenie z netem

i teraz mozilla dziala ale ja sie tam nigdy tym nie bawilem - ale jest jeszcze maly problem bo teraz w mozilli nadal nie chce pobierac rssow i roznych rzeczy z wtyczek - wie ktos cos na ten temat?