Problem z prototype 2

Tak jak w temacie mam problem z grą, problem polega na tym ze wywala gre do pulpitu po samym jej uruchomieniu i nie wysakuje żaden komunikat o błędzie.

Mój sprzęt:
pentium g4560
hd 7870 2gb
2x4gb ram

Jaka wersja gry?
Na jaką platformę dystrybucyjną?
Sterowniki graficzne zainstalowane?

gra na steam, sterowniki najnowsze do grafiki, gra dzisiaj zainstalowana wiec najnowsza wersja

Z tego co piszą na forum Steam gry, są problemy z uruchomieniem na Win10, gdyż gra była wspierana do 7 włącznie.

Podpowiem Ci myk, który znalazłem w sieci, i który zadziałał u mnie. Odłącz myszkę od komputera, włącz grę i podepnij myszkę ponownie. Jeszcze w innych miejscach piszą, że należy odłączyć dodatkowo klawiaturę lub nawet wszystkie urządzenia USB. Jak to zrobić? Ano zawczasu odpinasz wsio oprócz jednego wybranego urządzenia do sterowania, np. myszki, klikasz graj i od razu odpinasz, a gra się uruchamia - masz na to kilka sekund. Wiem jak to wygląda, ale ta gra już w dniu premiery była spartolona i dostała tylko kilka nic nie znaczących łatek, a powyższego problemu nikt nie naprawił do tej pory. Ja uruchomiłem grę na samym padzie z XBOX 360, ale niestety nie da się zmienić sterowania niczym innym jak klawiaturą więc najpierw musiałem zrobić myk by w ogóle móc grać…

Poza tym i tak dużo nie zagrałem. Gra nie obsługuje mojego Radeona RX 480 i można grać w max 20 klatkach na sekundę z mocnymi dropami na rozdzielczości 1024x768.

A to ciekawe. Z 3 miesiące temu, grałem w Prototype 2 na Windowsie 10, który odpalał się normalnie, jak każda gra. Pad od XOne działał też bez problemu.