Problem z proxy (chyba)

Witam,

Mam problem z Internetem. Otóż zainstalowałem Hide IP NG (ukrywanie adresu IP przez łączenie z internetem za pośrednictwem anonimowych serwerów proxy). Wszystko było dobrze, dopóki mi się nie skończył okres próbny (bo to trial był :frowning: ). Gdy go odinstalowałem żaden program nie mógł się połączyć z Internetem, np Firefox, Kaspersky itd. W programach w których mogę skonfigurować serwery proxy jest zaznaczone: użyj serwera proxy, ale już IP tego serwera nie ma :frowning: . Po odznaczeniu opcji użyj serwera proxy dany program może się połączyć z Internetem, ale po ponownym jego uruchomieniu sytuacja się powtarza. Poważny problem jest z niektórymi instalatorami jak np. Java, który potrzebuje połączenia z Internetem, ale nie można skonfigurować połączenia. Dodam jeszcze, że problemu nie ma ograniczonym koncie uzytkownika, gdzie Hide IP NG nie mógł działać. Mam system Windows XP. Dzięki za pomoc.

pecet easypro , odinstalowałeś go dokładnie, tzn. usunąłeś pozostałe pliki i wpisy w rejestrze?? W FF wejdź w Narzędzia->Opcje…->Zaawansowane->Zakładka Sieć->w sekcji połączenie klik na Ustawienia->zaznacz opcję Bezpośrednie połączenie z Internetem. Potem klik na OK i OK w oknie opcji.

Jak już napisałem wyżej to nic nie daje ponieważ działa to dopóki nie wyłączę FF. Po tej operacji tylko FF ma internet i muszę to robić za każdym razem, gdy włączam przeglądarkę. Co do usuwania programu to używam Your Unintallera 2008.

pecet easypro , nie znam tego programu, wiec zadam pytanie: czy ma on możliwość usuwania wpisów z rejestru?? Jeśli nie to wejdź w Start->Uruchom… wpisz regedit , potem wciśnij kombinację klawiszy Ctrl+F, wpisz nazwę programu i usuń wszystko co znajdzie. Jeśli nic nie znajdzie to poszukaj samodzielnie tam:

Your Uninstaller usuwa WSZYSTKIE pozostałości po programach, wraz z kluczami rejestru.

Znalazłem jednak 2 klucze, ale ich usunięcie nic nie dało.