Problem z przechwytywaniem video z grabbera w Windows Movie Maker (Windows 10)

Witam serdecznie.

Od dobrych kilku lat zajmuję się zgrywaniem materiałów ze starych kaset VHS na komputer. Używałe do tego prostego grabbera, a także starego, poczciwego Windows Movie Makera 2.1.4, który działał bez szwanku na Windows XP. Od kilku dni jestem posiadaczem nowego komputera z Windowsem 10. Ze starego komputera przeniosłem WMM na nowy komputer z Windowsem 10, by na tym programie nadal przechwytywać obraz z magnetowidu. Po kliknięciu przycisku do przechwytywania video, program przenosi mnie do opcji grabbera, w których mogę wybrać połączenie z magnetowidem, ustawienia jakości i innych detali, miejsce zapisania pliku ect. Kiedy chcę przejść do kreatora przechwytywania, na którym miałem podgląd przechwytywanego obrazu, a także licznik czasu przechwytywania i rozmiaru pliku, pojawia się błąd, który mówi jedynie “Klasa niezarejestrowana”. Po ponownym klinięciu pojawia się “Nieokreślony błąd”, który będzie pojawiał się już cały czas, aż do wyłączenia kreatora. Zainstalowałem również późniejszą wersję WMM 2.6. Z kolei tam jest komunikat “Niestety, program Movie Maker nie może nagrywać dźwięku lub obrazu z wybranego urządzenia. Upewnij się, że urządzenie jest prawidłowo zainstalowane i nie jest obecnie używane w innym programie, a następnie spróbuj ponownie.”

Grabber ma zainstalowane sterowniki i działa z oryginalnym programem załączonym do niego i innymi programami do przechwytywania, które jednak nie spełniają moich oczekiwań.

Czy da się coś zrobić z tymi błędami, czy jednak będę musiał się definitywnie pożegnać z WMM?

Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie, które mogłyby mi pomóc rozwiązać ten problem :smiley:

Skorzystaj z OBS’a.

Zmień system na XP lub Win 7 :wink: