Problem z przednimi wyjściami audio?

siemka

słuchajcie ostatnio podłączyłem do komputera słuchawki z mikrofonem do przedniego panelu i co się okazało - nie działa.

Nie wiem w czym może tkwić problem, ale może macie jakieś sprawdzone metody na tego typu problem ???

jesli chodzi o osa to win xp

Jaka dźwiękówka? Masz podłączony przedni panel do karty/płyty ze zintegrowaną kartą dźwiękową?

W Panelu Sterowania > Dźwięk (tak na Viście się nazywa, na xp chyba inaczej, ale podobnie) w zakładce Odtwarzanie masz oprócz głośników na liście słuchawki? (jeśli tak to wystarczy ustawić je jako domyślne)

jest to zintegrowana karta dźwiękowa jeśli chodzi o zakładkę dźwięk w panelu sterowania to mam jedynie do wyboru “dźwięki i urządzenia audio” i " Realatek konfiguracja audio HD" jedynie mam takie pole manewru.

w:

sprawdź czy:

nie ma tam zakładki odtwarzanie jedynie - “głośność” " dźwięki" “audio” “głos” “sprzęt”

zastanawia mnie czy jest taka możliwość że przednie gniazda zostały jakoś w systemie wyłączone bo wiem że kiedyś z nich korzystałem i było wszystko ok. że np. jak podłączałem pod panel przedni to te kanały z tyłu się wyłączały i cały strumień szedł na kanał przedni. tylko nie wiem czy to wina jakiś ustawień czy coś w tym stylu.

Dodane kwietnia 21st, 2010, 10:42 pm

jak dla mnie to chyba najlepszym wyjściem będzie za niedługo zainstalowanie windowsa 7

Sory nie mam xp, a on się trochę różni.

Zakładka ‘Audio’ i na pierwszej liście (w polu ‘odtwarzanie dźwięku’ co jest do wyboru?)

nie przesądzałbym tego tak szybko :o

A jeszcze jedna rzecz - masz najnowsze stery do karty dźwiękowej?

musisz przestawić w sterownikach realteka by odtwarzał z panela przedniego w viscie trzeba wyłączyć wykrywanie żeby pokazywało jakby cały czas było coś podłączone więc w xp będzie podobnie sprawdz poprostu w opcjach sterownika czy tam jest jakieś ustawienie panela przedniego

Sprawdź jeszcze ustawienia w BIOSie.

Ja gdy zamontowałem panel przedni z USB i audio to w BIOSie musiałem przełączyć na AC97.

Do wyboru miałem HD Audio lub AC97.

Pozdrawiam